על רקע חילוקי דעות קשים עם יו"ר מפלגת אבי גבאי באשר למהלך לפירוק השותפות עם 'התנועה', הודיעה ח"כ נחמיאס-ורבין על החלטתה שלא להתמודד בבחירות המקדימות לרשימת המפלגה. "נכון להיום, ביתי אינו אותו הבית", הסבירה.

לדבריה, "ראיתי בפירוק המחנה הציוני ובדרך טעות אסטרטגית שתפגע קשות בסיכוי לחילופי שלטון. אמשיך להיות חלק מהזירה הפוליטית גם בעתיד". בפוסט שפרסמה בפייסבוק היא הוסיפה להסביר כי היום "היריבויות הן מרות וקשות. אני מתבוננת כבר שנים על תהליך איטי של התנתקות הציבור מהמפלגה, וגם לי יש אחריות לכך שלא הצלחנו לעצור זאת. איבדנו את הרגל שלנו במרכז הפוליטי, ושום שרוצה שלטון לא יכולה להרשות לעצמה לאבד את המרכז".

הבטן מתהפכת לי והמילים ממשיכות להיכתב. אזהרת אורך גם הפעם…החלטתי לא להתמודד בפריימריז הקרובים במפלגה. אמשיך בזירה…

تم النشر بواسطة ‏איילת נחמיאס ורבין – Ayelet Nahmias Verbin‏ في الثلاثاء، ١٥ يناير ٢٠١٩

כזכור, לפי שבוע בלבד פרש ח"כ מיקי רוזנטל מהמפלגה, ובחודש יולי האחרון פרש גם ח"כ זוהיר בהלול. בוועידה המפלגה בשבוע שעבר תקפה נחמיאס-ורבין את היו"ר גבאי בחריפות. "לאבי גבאי יש הרבה מיומנויות – אבל פוליטיקה זה מקצוע. אם גבאי לא מסוגל לעשות את החיבורים שצריך לעשות אז זאת בעיה. השמאל-מרכז מפורר לחלוטין", אמרה אז.

חברותיהּ לדרך מיהרו לשגר מילות פרידה. לדברי ח"כ ציפי לבני, "נחמיאס -ורבין היא שחקנית נשמה אמיתית במגרש הפוליטי. ראתה כמונו את המחנה הציוני כשותפות אמת, כשמורה הדרך נשאר תמיד עבורה יצחק רבין".

"חברתי איילת ורבין היא חברת כנסת נהדרת והחלטתה שלא להתמודד שוב היא הפסד למפלגה ולמדינה", אמרה ח"כ מרב מיכאלי. "איילת היא חברת כנסת מחויבת מאין כמותה לטובת אזרחיות ואזרחי ישראל ושותפה אמיתית לדרך רבין ולדרכה של מפלגת העבודה. צר לי מאד על החלטתה ואני בטוחה שנמשיך לשתף פעולה לטובת המדינה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.