היום בבוקר (ד')  אישרה וועדת הכנסת הפרשתה של חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס ממפלגת ישראל ביתנו. כעת תצטרך לוי להחליט האם היא עוזבת את מהכנסת או נשארת בה בתור סיעת יחיד.

לוי-אבוקסיס: ,הסיעה בחרה בדרך מכוערת". צילום: פלאש 90
לוי-אבוקסיס: ,הסיעה בחרה בדרך מכוערת". צילום: פלאש 90

הדיון התקיים לבקשת סיעת ישראל ביתנו, וללא בקשת הסכמתה של לוי-אבקסיס. אתמול אף התגלה כי יו"ר הוועדה, יואב קיש (ליכוד) ביקש למנוע את שידור הדיון בערוץ הכנסת, ולכן החליטה לוי-אבקסיס לשדר את הדיון בלייב בחשבון הפייסבוק שלה.

בחודש מאי האחרון הודיעה לוי-אבקסיס על סיום דרכה בסיעת ישראל ביתנו בעקבות הפרת הסיעה את הבטחותיה לבוחרים במו"מ לכניסה לקואליציה. מאז כיהנה לוי- אבקסיס כחברת כנסת ללא סיעה, תוך שיתופי פעולה עם ח"כים מסיעות אחרות. כעת עומדת חברת הכנסת בפני שתי אפשרויות: אופציה אחת היא להתפטר מהכנסת, כך לא יחולו עליה הגבלות אם תרצה להתמודד בבחירות הבאות, לחלופין עומדת בפניה האפשרות להמשיך לכהן כח"כית בסיעת יחיד. אם אכן תישאר בכנסת כסיעת יחיד, ייאסר עליה בבחירות הבאות לרוץ במסגרת רשימה שמיוצגת כיום בכנסת, והיא תצטרך להקים או להצטרף למפלגה חדשה.

 

לוי-אבקסיס אמרה היום, "הסיעה בחרה בדרך מכוערת שנועדה למנוע מח"כים שפורשים בכדי לחבור לשלטון להרוויח טובות הנאה או לשדרג מעמדם, אפילו שכאן הסיפור הוא הפוך, אני שסירבתי לחבור לשלטון כשראיתי שהציבור ששלח אותי אינו מרוויח מהמהלך, כי באתי לעבוד בשביל הציבור".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20