הפטריוטים דנים בריקוד הצבאי עם ילדי המסתננים. א'-ה' ב-22:00

ח"כ הגיב הבוקר (שלישי) לפרסום הסרטון שצולם בתחילת השבוע ובו נראים חיילי צה"ל מחטיבת הנח"ל כשהם מפעילים קייטנה לילדי המסתננים – בגינה בדרום תל-אביב. "לפני כשנה פניתי בשאילתה לשר הביטחון במטרה להבין מה מטרת שיתוף הפעולה המוזר הזה בין צה"ל לבין המסתננים, זאת בשעה שמדינת ישראל משקיעה משאבים אדירים במטרה לבלום את תופעת ההסתננות מחד, ולהוציא את אלה שהסתננו מאידך", אמר אוחנה.

סיפוח לא, בנייה כן. ח"כ אוחנה. צילום: פלאש 90
ח"כ אוחנה. צילום: פלאש 90

"הובטח בתשובה שהתופעה תיפסק לאלתר, וכך אכן היה. מצער לראות ששוב התופעה חוזרת על עצמה וחיילים במדים שהתגייסו מכח חוק גיוס חובה תחת ההנחה שכדי להגן על ביטחון ישראל "אין ברירה" מוצאים את עצמם רוקדים למסתננים", הוסיף חבר הכנסת, והבהיר – "נפעל מול משרד הביטחון כדי לרענן את ההנחיה, אם כי אנו מקווים שבעקבות החלטת בג"צ לפיה ניתן להוציא את המסתננים למדינות שלישיות – היא תהפוך לפחות ופחות רלוונטית".

כזכור, בשנה שעברה הורה אביגדור ליברמן כי פעילות התנדבותית של חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים תופסק לאלתר –  לאחר שח"כ אוחנה פנה בשאילתא על מנת לברר מהי מטרת שיתוף הפעולה בין צה"ל למסתננים מסיגי הגבול והאם בכוונת צה"ל לעודד הסתננות בלתי חוקית לישראל.

מברך על פעילות המשטרה. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. פלאש 90
סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. פלאש 90

אמר אז כי מדובר בהתנדבות חד פעמית, אך לאחר שנודע שהדבר חוזר על עצמו, מפקד בה"ד 15 הורה לעצור את הפעילויות ההתנדבותיות של חייליו ובהמשך הגיעה ההוראה ישירות מלשכת שר הביטחון. אתמול בעקבות חשיפת הסרטון קיים בן דהן פגישה מול עם קצין חינוך ראשי, תת-אלוף צביקה פייראיזן בנושא.

מדובר צה"ל נמסר אתמול בתגובה: ״החיילים המצולמים בסרט הינם חיילי גרעין נח״ל המתגוררים בשכונת שפירא ונמצאים בפרק השני של שירותם תקופת התרומה לקהילה והמעורבות החברתית. באירוע זה הועברה פעילות לילדי שכונת שפירא בגינה הציבורית, ללא קשר למוצאם של המשתתפים בפעילות. פעילות הגרעין בשכונה אושרה ע״י משרד הביטחון, משרד החינוך ועיריית תל אביב״.

על אף זאת, בסרטון ניתן לראות כי אף תושב ישראלי לא נכח בפעילות שהעבירו החיילים לילדים.

הפגנה של תושבי דרום תל-אביב מחוץ לבית נשיאת העליון מרים נאור מוצ"שה - 26.8.17. צילום: פלאש 90
הפגנה של תושבי דרום תל-אביב מחוץ לבית נשיאת העליון מרים נאור במוצאי שבת האחרונה. צילום: פלאש 90

במקביל, פרסם אתמול בג"ץ פסק דין בו הוא מאשר למדינה להרחיק  למדינה שלישית רואנדה או אוגנדה, אך אוסר לכלוא מסתננים שיסרבו לעזוב ליותר מחודשיים. עוד נקבע כי לא הוכח שצפויה למסתננים סכנה במדינה השלישית וכי מנגנוני הפיקוח במדינות אלה מספקים.

שרת המשפטים איילת שקד אמרה אתמול בתגובה לפרסום פסק הדין כי "ביהמ"ש העליון אישר היום את אפשרות הרחקת המסתננים למדינה שלישית. אולם לקח מידי המדינה את מנוף הלחץ ששימש בידה להרחקת מסתננים בלתי חוקיים והפך את חוסר שיתוף הפעולה למתגמל". שקד הצהירה כי בכוונתה לתקן את החקיקה ולהמשיך לפעול להוצאת המסתננים מישראל, "אעבוד יחד עם שר הפנים על תיקון חקיקה שיאפשר את ההרחקה גם ללא הסכמתם. את המלחמה הזו נלחם עד שנשיג את התוצאות הדרושות", אמרה השרה.

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.