דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ אוחנה לשר ליברמן: "להרוס את בית המחבל"

ח"כ אוחנה לשר ליברמן: "להרוס את בית המחבל"

פרסום ראשון: חבר וועדת חוץ וביטחון פנה לשר הביטחון ליברמן בבקשה "להורות על הריסת בית המחבל שדקר אמש את המאבטח״

המחבל נתפס ע"י כוחותינו ליד התחנה המרכזית. צילום: פסגת המעודכנים
המחבל נתפס ע"י כוחותינו ליד התחנה המרכזית. צילום: פסגת המעודכנים

חבר וועדת חוץ וביטחון, ח״כ אמיר אוחנה מהליכוד שיגר היום מכתב בהול לשר הביטחון אביגדור ליברמן והעתק לאלוף פיקוד המרכז, רוני נומה בו הוא קורא לשר להורות לצה״ל להתייחס אל המחבל שביצע את הפיגוע אתמול בתחנה המרכזית בירושליים כמחבל שביצע רצח.

״ההתקפה הברברית שביצע המחבל המתועב, נעשתה בקור רוח ומתוך מטרה ברורה ליטול את חייו של המאבטח״ כתב ח״כ אוחנה. ״מר אלמליח נתון כעת לחסדי הצוות הרפואי המסור שמטפל בו ולחסדי שמיים – אך בוודאי לא לבן העוולה שניסה לרצוח אותו.
לאור האמור, אני סבור כי מדובר במקרה מוצדק בו נדרש להרוס את בית המחבל, כפי שהיה קורה אילו, חס וחלילה, לא היה עולה בידו של הצוות הרפואי לטפל במר אלמליח״.

כזכור בתי מחבלים נהרסים כיום רק לאחר שמחבל מצליח לרצוח יהודים ולא במקרים בהם הם נותרים בחיים גם אם נפצעו באורח אנוש. ח״כ אוחנה קורה לשר הביטחון להשתמש בסמכותו ולהורות לצה״ל להרוס את בית המחבל.
״לפיכך, אבקשך להורות, בעצמך או באמצעות אלוף הפיקוד, על הריסתו לאלתר של בית המחבל, שכן הסמכות להורות על הריסת בתי מחבלים נמצאת בידך, והן כל הנימוקים העומדים בבסיס הרעיון של הריסת הבתים מתקיימים בעניינו, ובראשם – הרתעה חריפה ומידית״ כותב ח״כ אוחנה לשר הביטחון.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפוש אחר נער מהשומרון

משטרת מחוז ש"י מחפשת אחר חן דוד אלפסי, כבן 14, שיצא אתמול מקרני שומרון ונעלם מאז. חן נראה לאחרונה בכיכר הכינור בקרני שומרון, כשהוא מנסה לעצור טרמפ