. צילום: אתר מרכז הפועל, ההסתדרות

אלי חכמון החליט להגיש נגד . בעקבות ההתקפה הקשה של הבעלים של נגד השופט, החל חכמון בהתייעצות עם עורכי דין במטרה להגיש תביעת דיבה ולשון הרע על פגיעה בשמו הטוב של השופט.

כזכור, בסיום המשחק של הפועל רעננה נגד הפועל חיפה שהסתיים בתיקו 1:1, יצא אלון מול מצלמות הטלוויזיה בהאשמות חמורות נגד חכמון ואמר בין השאר: ״אדרוש חקירה חיצונית של חכמון". אלון אמר כי יש לו מידע על מעשים לא כשרים בנוגע לשופט המשחק. הבעלים של רעננה שהגיש תלונה בהתאחדות ביקש להעניש בחומרה את השופט, לאלון נאמר כי אם היה לו כביכול מידע נגד השופט מדוע לא פנה למשטרה לפני המשחק ואם אכן יש לו מידע פלילי מדוע הוא לא ניגש למשטרה.

חכמון עצמו לא התרגש מאלון וכתב בדו"ח השיפוט: "מר אלון התפרץ לחדרי ההלבשה במחצית, החל להשתולל ולצעוק 'בושה וחרפה, אני אחסל אותך, אני אגמור אותך באיגוד השופטים ואהרוס אותך'". בהתאחדות שוחחו עם חכמון והבהירו לו כי הם נותנים בו אמון מלא בכל הקשור ליושרו המקצועי ומבינים כי נתפס ליום חלש בנוגע להחלטות שקיבל. כזכור חכמון לא העניק פנדל ברור לרעננה ואף שלף כרטיס צהוב לרועי זיקרי שהוכשל בריבה בטענה להתחזות. באיגוד השופטים יענישו את חכמון שלא ישפוט לפחות בשבועיים הקרובים בליגת העל, בינתיים אלין יועמד לוועדת משמעת ביום רביעי, השניים עשויים להיפגש בבית משפט בצביעה אזרחית שהשוט יגיש נגד הבעלים, אלא אם אלון יירד מהעץ יתנצל בפני חכמון בתקשורת על הפגיעה בשמו הטוב.

בינתיים, ההתקפה הקשה של אשר אלון על השופט וההתקפה של איזי שירצקי, הבעלים של עירוני קרית שמונה נגד ההתאחדות בעקבות הרחקתו הלא מוצדקת של דידייה ברוסו בתבוסה 4:0 למכבי חיפה, החליטו בהתאחדות לנקוט ביד קשה נגד בעלי קבוצות ותפקידים אחרים שמשמיצים את מוסד ההתאחדות לכדורגל ובעלי התפקידים בו. התובע עו״ד ניר רשף התבקש לפעול מייד נגד כל אחד שלא יכבד את ההתאחדות. התובע רשף החליט בנוגע לשירצקי לשלוח לו מכתב אזהרה. "בראיון אשר הענקת התבטאת בחריפות ובאופן שאינו ראוי ולא מכבד את השופט (רועי ריינשרייבר). מלבד הנזק התדמיתי לענף שהינך כה חרד לתדמיתו, חלק מהתבטאויותיך מהוות גם עבירה משמעתית. אבקשך להימנע מכך בעתיד".

מי שלא אוהב את ההתבטאויות וההתקפות נגד ההתאחדות הם דייני בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל שאמורים להעניש בהתאם את אלה שיועמדו לדין, המסר שהועבר גם לדיינים הוא להעניש בהתאם את כל מי שמבזה את מוסד ההתאחדות ובעלי התפקידים השונים, בעיקר השופטים שנמצאים תמיד תחת התקפה של התקשורת, המאמנים, השחקנים ובעלי הקבוצות.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.