2:13 25/11/2017
דף הבית > כלכלה > ח"כים מהקואליציה נגד יוזמת כחלון

ח"כים מהקואליציה נגד יוזמת כחלון

שרן השכל ונורית קורן פנו לראש הממשלה בדרישה להוציא את יוזמת המיסוי על דירה שלישית מחוק ההסדרים. "נטל המס יוביל לעליית מחירים בשוק השכירות בישראל"

"אזרחי ישראל זקוקים למרחב נשימה ומרוץ המיסוי שנעשה בחודשים האחרונים הוא מדאיג", כך תקפו עשרה ח"כים מתוך הקואליציה את יוזמת כחלון למיסוי בעלי דירה שלישית בפנייה אל ראש הממשלה. במכתב, אותו יזמו חברות הכנסת שרן השכל ונורית קורן (ליכוד), דרשו הח"כים מראש הממשלה להוציא את ההצעה מחוק ההסדרים.

גם מיקי זהר מתנגד. מתוך "כלכלי בלילה" 

"איננו מסכימים עם הנחת האוצר כי מיסוי דירה שלישית יגרום למכירת 50 אלף יחידות דיור", כתבו הח"כים, והוסיפו כי לדעתם "נטל המס יתגלגל לפחות בחלקו אל השוכרים ויוביל לעליית מחירים בשוק השכירות בישראל".

הח"כים תקפו אף את הנחת האוצר לפיה מכירת דירות להשכרה תגרום להגדלת ההיצע: "מכירת דירות להשכרה תיצור היצע קטן ועלייה גדולה בביקושים אשר תוביל לעליית מחירי בשוק השכירות".

את המכתב סיכמו חברי הכנסת בדרישה להסיר את הצעת החוק מחוק ההסדרים.

ח"כים נגד יוזמת כחלון למיסוי דירה שלישית
ח"כים נגד יוזמת כחלון למיסוי דירה שלישית

בין הח"כים בקואליציה שמתנגדים ליוזמת כחלון: יהודה גליק, מיקי זוהר, אמיר אוחנה, אורן חזן, ויו"ר הקואליציה דוד ביטן מהליכוד, שמתנגד אף הוא. עוד מתנגדים גם חברי הכנסת יעקב מרגי ודוד גואטה מש"ס. בחדרים סגורים, גם שרים אומרים כי מדובר בחקיקה בעייתית.

אם נתניהו יקבל את דרישת הח"כים,  כחלון יאלץ לעבור משוכה גבוהה על מנת ליזום מהלך דומה. מנגד, אם נתניהו יותיר את גזירת כחלון על כנה, יאלצו חברי הכנסת המתנגדים להצביע בעד המיסוי – כחלק מהמשמעת הקואליציונית.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לפני כולם בלק פריידי

"בלאק פריידי": הדילים הכי שווים שאסור לכם לפספס

החל מהלילה (ו') אתרי אינטרנט וחנויות רבות יציעו לכם הנחות משמעותיות עבור מגוון מוצרים, במחירים שווים במיוחד. ריכזנו עבורכם כמה מהדילים הטובים ביותר