נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, נשא דברים לראשונה מאז ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ואמר כי הוא שוחח עם טראמפ ובירך אותו על ניצחונו בבחירות.

"למרות חילוקי הדעות בינינו", אמר אובמה, "אני והצוות שלי נעשה ככל יכולתנו על מנת שהחילוף בממשל ייעשה בצורה המקצועית והמכובדת ביותר".

קלינטון: "מצטערת שהפסדנו"

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון נושאת בשעה זו (ב') נאום הפסד במלון "ניו יורקר" שבמנהטן. "אתמול בלילה בירכתי את דונלד טראמפ והצעתי לעבוד איתו. אני מקווה שהוא יהיה נשיא מוצלח", אמרה.

קלינטון הוסיפה בכנות כי: "זו לא התוצאה שרצינו או שעבדנו קשה בשבילה, אבל אני מרגישה גאה ואסירת תודה על הקמפיין. אתם מייצגים את הטוב שבאמריקה ולהיות המועמדת שלכם היה הכבוד הגדול של חיי".

קלינטון. צילום: פלאש 90
קלינטון. צילום: פלאש 90

"אני יודעת כמה אתם מאוכזבים, וכך גם עשרות מיליוני אמריקנים שקיוו כל כך", הוסיפה קלינטון. "זה כואב וזה יכאב במשך זמן רב, אבל אני רוצה שתזכרו שהקמפיין שלנו לא עוסק באדם אחד או במערכת בחירות אחת – הוא עסק באמריקה כולה. ראינו שארצנו סובלת מפילוג עמוק משחשבנו, אבל אני עדיין מאמינה באמריקה ותמיד אאמין בה. אם גם אתם מאמינים בה – אנחנו חייבים לקבל את התוצאות ולהביט לעתיד. דונלד טראמפ הולך להיות הנשיא שלנו, ואנו חייבים לקבל אותו בראש פתוח ולתת לו הזדמנות להנהיג".

קלינטון קראה להמשיך להשקיע מאמצים בבניית אמריקה צודקת יותר, וביקשה להודות לאנשי צוותה, בהם סגנה טים קיין והזוג הנשיאותי ברק ומישל אובמה. היא הודתה גם לבעלה ביל ולבתה צ'לסי, ולשאר בני משפחתה. קלינטון נראתה הערב נרגשת במיוחד ודיברה רגעים ארוכים בעיניים בורקות.

"אף פעם אל תפסיקו להאמין ששווה להיאבק עבור מה שאתם מאמינים בו", קראה לתומכיה. "לכל הנשים, ובמיוחד הצעירות, שנתנו את אמונם בי – אני רוצה שתדעו ששום דבר לא גרם לי גאווה גדולה יותר מאשר להוביל את מאבקכן. עוד נשבור את תקרת הזכוכית. אני עדיין מאמינה באמריקה, ומאמינה שימינו הטובים ביותר עדיין נמצאים לפנינו".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20