2:53 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חי מדיון ועדת החוקה: "כשזה מגיע למתנחלים – את סותמת פיות"

חי מדיון ועדת החוקה: "כשזה מגיע למתנחלים – את סותמת פיות"

חוק ההסדרה מגיע לוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת. "האם על פי החוק הבינלאומי, הרס כזה משמעו צדק?", שאל תושב נתיב אבות את חברי הכנסת. מיכל רוזין דרשה לאסור עליו להמשיך לדבר

דיון סוער בוועדת החוקה של הכנסת סביב חוק ההסדרה. תושב המאחז "נתיב אבות" הגיע לדיון וביקש לדבר, אך ח"כ מיכל רוזין (מרצ) התפרצה לדבריו ודרשה שלא לאפשר לו לדבר, מה שהוביל לקרב צעקות בינה ובין ממלאת מקום יו"ר הוועדה, ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי).

התושב סיפר על המצב אליו נקלעו תושבי עמונה ונתיב אבות, שני היישובים אשר מיועדים לפי צו בית המשפט העליון לפינוי. "האם על פי החוק הבינלאומי, הרס כזה משמעו צדק? בג"ץ מכריח אותנו לחוקק חוק הגיוני וצודק, אחרי שניסינו את כל הדרכים העוקפות ומאחורי הגב, זה מצב בלתי אפשרי", אמר וקרא לח"כים לתמוך בחוק. לח"כ רוזין זה הספיק והיא דרשה מח"כ מועלם-רפאלי שלא לאפשר לו להמשיך לדבר.

חברות הכנסת שולי מועלם ומיכל רוזין מתנצחות בוועדת החוקה של הכנסת

מועלם התעקשה שיש לתת לו לדבר: "מעולם לא קרה שאזרח מדבר מדם ליבו ואומרים לו שאין לו זכות דיבור". רוזין השיבה אש והטיחה במ"מ יו"ר הוועדה מועלם שהיא "נותנת לו לדבר כי זה משרת את ציבור הבוחרים שלך". מועלם הזכירה לרוזין שבמקרים אחרים, בהם נשים שהותקפו בפגיעות מיניות מגיעות לדבר בוועדות הכנסת, איש אינו אוסר עליהן לדבר. "מעולם לא קרה שאזרח או אזרחית מדברים מדם ליבם על הנקודה שלו, איפה שהמדינה עושה להם עוול ואומרם לו שאין זכות דיבור. מעולם לא אסרנו על אשה שהגיעה לדיוני הוועדות לדבר, אבל ברגע שזה מגיע למתנחלים, את הופכת לסותמת פיות", תקפה מועלם.

מטרת הדיונים בוועדה, מספרים לערוץ 20 גורמים בבית היהודי, אשר מובילה את קידום החוק, הוא להכשיר את החוק לכדי הצבעה במליאה כבר ביום רביעי הקרוב.

מוקדם יותר, טרם יצא יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומיאנסקי מהדיונים, הוגשה חוות דעתו של היועמ"ש של הוועדה לפיה החוק בעייתי. סלומינסקי הגיב ואמר כי: "היועץ מייעץ ואנחנו כריבון יכולים להחליט אם לקבל את העצה'. לגבי בעלי הקרקע – שיבואו בעלי הקרקע האמתיים אנחנו נשמע אותם. מחפשים אותם כבר 50 שנים ולא מוצאים אותם", השיב יו"ר הוועדה.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים