סגן נשיא ארה"ב מייק פנס מבטיח: רעיון העברת השגרירות האמריקאית לירושלים עדיין בחיים. פנס נאם היום (ג') במליאת האו"ם במהלך האירוע החגיגי שארגנה המשלחת הישראלית לציון שבעים לכ"ט בנובמבר. לדבריו, הנשיא טראמפ "שוקל ברצינות להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים".

פנס הדגיש את הברית האיתנה בין מדינתו לבין ישראל וציין כי היחס השלילי שקיבלה ישראל באו"ם הסתיים עם פעילותה של שגרירת ארה"ב בארגון, ניקי היילי. "לישראל יש זכות טבעית והיסטורית למדינה עצמאית. השואה הוכיחה שהעם היהודי לא יכול להתקיים בביטחון ללא עצמאות", אמר פנס, שזכה לתשואות הקהל. "תחת הנשיא טראמפ אני מבטיח לכם: אמריקה עומדת לצד ישראל משום שערכיה הם ערכינו, מטרתה היא מטרתנו ומלחמתה היא מלחמתנו. הנשיא הקדיש את פעילות הממשל כדי להעמיק את הקשר עם ישראל". סגן הנשיא צפוי להגיע ארצה בחודש הבא, ויבקר בירושלים.

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. צילום: רויטרס
סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. צילום: רויטרס

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ, שנמצא בביקור מדיני בארה"ב, פנה לסגן הנשיא פנס: "הגיע הזמן למלא את הבטחת הנשיא טראמפ ואת חזון הנביאים ולהעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים".

לקראת החלטתו של הנשיא טראמפ בעניין הצו הנשיאותי בנושא קרא השר כ״ץ בנאומו היום בניו יורק באירוע לציון 70 שנה לכ"ט בנובמבר : "אדוני סגן הנשיא, היום, באותו האולם שבו התקבלה ההחלטה לפני 70 שנה, אני פונה אליך בשמי ובשם ממשלת ישראל,הגיע הזמן שארה"ב תכיר בירושלים, בירתה הנצחית של העם היהודי במשך 3000 שנה, כבירתה של מדינת ישראל. הגיע הזמן למלא את הבטחת הנשיא טראמפ ואת חזון הנביאים ולהעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים."

השגריר , ששמו נמצא בכותרות בעקבות ניצול כספי הציבור לטובת צרכיו הפוליטיים, סיפר בנאומו על הקשיים שאירעו לפני שהתקבלה ההחלטה על הקמת המדינה היהודית בכ"ט בנובמבר. "הרבה היו סקפטיים, אפילו גדולי בעלי בריתנו", אמר דנון והזכיר בקריצה כי "הישראלים לא יודעים לקבל לא כתשובה". דנון הודה לכל נציגי המדינות שנכחו במקום בכמה שפות וסיים: "העם היהודי עשה היסטוריה, אחרי 2,000 שנה ולמרות אתגרים רבים חזרנו הביתה. ישראל תמשיך להיות מגדלור של דמוקרטיה ובית ליזמות. עם ישראל חי".

האירוע מתקיים באולם המקורי בו התקיימה ההצבעה בשנת 1947, השוכן כיום במוזיאון קווינס בניו יורק, שעיצובו שוחזר בהתאם למראהו המקורי של האולם. באירוע נטל חלק גם נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונלד לאודר. האירוע כללו שחזור היסטורי של ההצבעה, מופע ריקודי הורה והופעה מרגשת של הזמרת .


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.