מפלגת "" הציגה היום (חמישי) לראשונה את המצע שלה לקראת הבחירות. לפי הודעת דוברות שנשלחה מטעם המפלגה, עיקרי המצע עוסקים במושגים אותם העם מגדירים כ "ימין כלכלי", "חירות האדם", ו- "ריסון משפטי".

עוד לפי ההודעה שנשלחה לתקשורת עיקרי המצע מכילים את עקרונות: "אי מסירת סנטימטר", "ערך הניצחון בצה״ל", ו-"הסרת חסמים על שימוש בקנאביס רפואי".

לפי נוסח ההודעה, במפלגה דוגלים ב-"ימין כלכלי עם רגישות חברתית". בין היתר נמסר כי המפלגה מבטיח "לעגן את מעמדם המיוחד של מי שקשרו עצמם למדינת ישראל".

עוד נמסר כי "המצע מתייחס גם לנושא ההתיישבות ביהודה ושומרון, לצורך בחקיקת פסקת ההתגברות ועקרון הפרדת הרשויות, חינוך, ימין כלכלי עם רגישות חברתית, מדיניות ביטחונית נוקשה, המסתננים, חקלאות, חיזוק הפריפריה, נושאי דת ומדינה, שילוב חרדים, יהדות התפוצות, וכן נושא ספורט ובריאות".

חלקים ליברלים רבים במצע דומים למצע שהציגה מפלגת '' בראשות של משה פייגלין.

ממפלגת 'זהות' נמסר בתגובה: "מפלגת זהות מברכת על המגמה ההולכת ומתרחבת לפיה מפלגות מפרסמות את מצעיהם ושמחה להיות מובילת המגמה. המצע שפרסמה מפלגת זהות מציב סטנדרט חדש בפוליטיקה הישראלית ומאלץ את המפלגות לכבד את בוחריהן ולפרט איזו מדיניות יקדמו בעבודתם הפרלמנטרית. אנו קוראים לציבור לעיין ולהעמיק במצעיהם של המפלגות השונות ולבחור לפיהם למי יצביעו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.