במהלך פעילות הלילה (ג') של לוחמי צה"ל למעצר פעילי טרור בעיר התפתחו חילופי ירי בין כוחותינו לבין חשודים חמושים במטה הביטחון המסכל של הרשות בעיר. בהמשך התברר כי מדובר באנשי מנגנונים פלסטינים. אין נפגעים לכוחותינו. מצה"ל נמסר כי "האירוע יתוחקר".

בנוסף, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש 18 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. העצורים הועברו לחקירה.

הפעילות בשכם, הלילה. צילום ערבי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אמר בתגובה כי "יש לעצור את השוטרים הפלסטינים שירו ביודעין על חיילי צה"ל. בעוד שחיילי צה"ל טעו בזיהוי וירו על לבושי אזרחי עם קלצ'ניקובים, שוטרי הרשות הפלסטינית לא יכלו לטעות. הם ראו חיילי צה"ל במדים ובמקום לקרוא כי יש טעות בזיהוי הם בחרו לפתוח באש. בנס אין לישראל נפגעים".

דגן הוסיף: "זו לא פעם ראשונה שהמחבלים במדים המכונים משום מה שוטרים פלסטינים יורים בחיילים או באזרחים. אלו "השוטרים" שרצחו את עדו זולדן, את בן יוסף לבנת, את הרב מאיר חי הי"ד ועוד רבים וטובים. אסור להתייחס "לתקרית" הזו בקלות ראש יש לעצור מייד את השוטרים הפלסטינים שירו בחיילי צה"ל ביודעין".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא