מי נתן לערביי את הזכות להצביע? מהשאלה הזו מחנה השמאל ירצה להתעלם. השבוע הפיצה "התנועה להצלת היהודית" סרטון הפחדה חדש במטרה לשכנע את הציבור שבירושלים קיימת בעיה דמוגרפית קשה והפתרון היחיד לה הוא חלוקת .

הסרטון נוקט קו פרובוקטיבי על גבול הגזעני על מנת להשיג את תשומת לב הציבור ולהמחיש את המסר לפיו יהדותה ולכן בטחונה של ירושלים בסכנה.

" היהודית"

בסרט מוצגת סצינה בסגנון התכנית הפופולרית 'פאודה' ובה פעילי הטרור דנים בדרכים השונות לכבוש את ירושלים. המחבלים החמושים, שעיניהם אדומות וכולם מוכנים לפעולות טרור,  מציעים בזה אחר זה פתרונות אלימים לסוגיה כמו פיגועים בעזרת סכין או מטען נפץ בעוד ראש החבורה דוחה אותם בטענה שהם רק יחמירו את הבעיה.

"למה שלא נקשיב לנתניהו?" מציע במפתיע ראש הכנופיה ומכנה את ראש הממשלה 'יהודי מנוול'. "הוא אמר שהערבים רצים לקלפיות", הוא מזכיר ומרים את הכפפה שהטיל נתניהו: המחבלים נשלחים לקלפיות כדי להצביע בבחירות לראשות עיריית ירושלים, "שכנעו כל אחד ואחד שילך להצביע", הוא מפציר בהם.

לאחר מכן נראים המחבלים מגיעים לקלפי ומתפרקים מנשקם בעודם אוחזים בתעודות הזהות. "אנחנו הולכים לנצח אותם בנשק שלהם – הדמוקרטיה", הוא מכריז.

מי שהפקיד את ה"נשק", תעודת הזהות איתה יכולים הערבים הירושלמים להצביע, הוא לא אחר מראש  אותה "תנועה להצלת ירושלים היהודית", .

רמון מונה לשר הפנים לאחר רצח רבין, עת פעלה ממשלת פרס (מחליף ראש הממשלה המנוח – ע"ל) לקדם את תהליך אוסלו במלוא כוחה. רמון דאג להנפיק לערביי ירושלים תעודות זהות כחולות על מנת למנוע אפליה.

העיניים האדומות, שנאת היהודים ותאוות הנשק מאפיינים את הערבים לאורך כל הסרטון. זה מעין "הערבים נוהרים לקלפיות" של נתניהו, רק על אסיד. אפשר רק לדמיין את הכעס התקשורתי שהיה פורץ לו תנועה שבכוונתה לייהד את ירושלים הייתה מפיקה סרטון דומה. אך במדינת ישראל של 2016 עדין יש כאלה ש"מותר להם" להפגין גזענות בוטה נגד ערבים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.