שופט השלום בתל אביב רועי פרי הורה על הארכת מעצרם של השני חשודים בניסיון שוד בבני ברק. חוקרי מרחב דן עצרו אתמול (ג') את תושב גבעת זאב ואת תושב בית"ר עלית, המשרת בגדוד "נצח יהודה", החשודים במעורבות בניסיון שוד של חלפן כספים בבני ברק בחודש אוקטובר.

בדיווח אודות האירוע שהתקבל המשטרה נכתב כי "לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל בגין ניסיון שוד בעסק להמרת כספים ברחוב מיכה בבני ברק. מבדיקה ראשונית עולה כי חשוד נכנס לעסק וניסה באיומים לשדוד כספים. בהמשך נמלט מהמקום". כוחות משטרה הגיעו למקום וביצעו סריקות אך לא איתרו את החשודים.

לאחר שהחשודים לא נתפסו, נפתחה חקירה סמויה, שבמהלכה נאספו כל סרטוני האבטחה מהרחוב. באחד הסרטונים נצפתו החשודים ומספר הרכב השייך לחייל מ"נצח יהודה".

עו"ד זהר משה המייצג את החייל דחה את ההאשמות נגדו וציין כי לחשוד בן ה-19 אין לו עבר פלילי. "להבנתי הראיה היחידה שקושרת אותו לאירוע זה רכב שבבעלותו. לא הצלחתי להבין ולקבל תשובה ברורה לגבי ראיה נוספת שקושרת אותו".

עו"ד פולינה סורין המייצגת את החשוד השני טענה בבית משפט  שמדובר בחשוד צעיר מאוד בן 19 אף הוא ללא עבר פלילי. החשוד אישר במשטרה שהוא זה שנכנס לדירה בזמן שרצו לבצע שוד שלבסוף לא בוצע. השניים התחרטו ויצאו מהדירה.

כאמור בית המשפט האריך את מעצר החשודים. בהחלטתו בדבר החשוד החייל ציין השופט כי "ניסיון השוד בוצע בדירת מגורים בבני ברק, ובנסיבות כאשר נעשה שימוש על פי הנטען באקדח  במהלכו, מלמדות על מסוכנות רבה הנשקפת מהעוסקים במלאכה.":עוד באותו נושא