כ-50 לוחמים וקצינים במיל' שהשתתפו במבצע חומת מגן ומחזיקים בכרטיס אדי פנו למשרד הבריאות ולמרכז הארצי להשתלות בדרישה למחוק את סאיב עריקאת מרשימת הממתינים להשתלה, כך פורסם בחדשות 0404. הלוחמים ביצעו את הפניה באמצעות ארגון "שורת הדין" שעודד פניות של חיילי מילואי נגד השתלה לבכיר הרשות הפלסטינית.

סאיב ערקאת. צילום: פלאש90
סאיב עריקאת. צילום: פלאש90

עריקאת הוא ממובילי ותומכי תנועת ה-BDS ברשות הפלסטינית, שלח מכתב הערכה לרוצחו של השר רחבעם זאבי והוביל את השקר לפיו חיילי צה"ל ביצעו טבח בג'נין. "אנחנו סבורים שאם חשוב לאדם להחרים את מדינת ישראל, יתכבד ויחרים את כל מה שיש לה להציע, כולל כשהוא זקוק לחסדיה", נכתב בעמוד הפייסבוק של הארגון המשפטי. 

יו"ר שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשה לייטנר, כתבה במכתב למרכז הארצי להשתלות: "לא יעלה על הדעת, כי מי שמכפיש את אזרחי ישראל, ומי שמעליל עלילת דם על חיילי צה"ל, יזכה לתרומה מטעם אזרחים או חיילים אלה. כמו כן, לא יעלה על הדעת, כי מי שקורא להחרמת מדינת ישראל, מנהל תעמולה לסנקציות כנגדה, ומוביל את תנועת ה-BDS לבידוד מדינת ישראל ולפגיעה בה, יבקש כעת את סיועה של אותה מדינת ישראל בשעה שהוא זקוק לה. מי שבוחר להחרים את מדינת ישראל, יתכבד ויחרים את כל שירותיה של מדינת ישראל".

בארגון מבקשים למנוע כל אפשרות לקבלת בקשתו של עריקאת. "לאור הדיון שהתנהל ביומיים האחרונים, למדנו מתגובת משרד הבריאות והמרכז הארצי להשתלות, כי הבקשה מטעמו של עריקאת להימנות על רשימת הממתינים להשתלת ריאה בישראל תידחה, מאחר שאינו אזרח ישראלי. יחד עם זאת הובהר, כי במקרים מסוימים, על אף שאלה חריגים ביותר, כאשר אין התאמה בין הממתינים להשתלת ריאה לבין ריאה המוצעת להשתלה, מציעה ועדת ההשתלות את השתלת הריאה גם למי שאינו אזרח ישראלי, וזאת בכפוף להסכמת משפחת התורם. עלינו להבהיר, כי גם החרגה זו איננה ראויה, ודינה להידחות".

עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90
עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90

"השתלות אברים מבוססות על עקרונות של ערבות הדדית ושל נכונות להקרבה, הן כרוכות באובדן ובכאב גדול. איננו רואים כנכון להוסיף כאב וצער על ידי מתן לגיטימציה למהלך לא הגיוני של סיוע לגורם אנטי ישראלי, שלא רק שאינו ערב לקיומה של החברה הישראלית, אלא אף פועל להחרבתה ולדה-לגיטימציה שלה. אנו ערים להיותה של ישראל מדינה נאורה וחותרת להיות אור לגויים, ויעידו על כך פעולות הומניטריות לאינספור שמבצעת המדינה. עם זאת, אנו מבהירים בד בבד, כי לא ראוי שאיבר אחד מאיבריה של מדינת ישראל, או אזרחיה, יחיה את מי שפועל באופן שיטתי לפגיעה אנושה בה", הוסיפה דרשן לייטנר.

"הגשתה של בקשה זו הינה מקוממת ביותר. סאיב עריקאת נושא על גבו קופת שרצים מתועבת ועמוסה בהכפשת אזרחי ישראל, ובתמיכה ברוצחים המפגעים בהם. אלו אותם אזרחי ישראל שמהם הוא מבקש כעת את ריאתם", לשון המכתב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא