המשחק בין הפועל באר שבע לבית״ר ירושלים מחר בערב באצטדיון טרנר, עשוי להיות המשחק הכי משמעותי של שתי הקבוצות העונה. ברק בכר, מאמן האלופה, אמר כי בית״ר ירושלים היא קבוצה שמסוגלת לנצח כל קבוצה בכל מגרש והעובדה שהיא תשחק כדורגל חופשי ומשוחרר מלחצים תסייע לה מאוד.
חייב לנצח.  ברק בכר. צילום: ONE
חייב לנצח. ברק בכר. צילום: ONE
ההפסד בחצי גמר גביע המדינה, מחייב את בית״ר ירושלים להגיע לאירופה דרך הליגה. אלי טביב סימן לשרון מימר את הכרטיס לאירופה כמטרה הכי חשובה. ההפסד של מכבי פתח תקוה אתמול מאפשר לבית״ר ירושלים לנצח בבאר שבע ולהעפיל למקום השלישי, המבטיח את הכרטיס לאירופה. בירושלים יודעים כי המשימה כמעט בלתי אפשרית: באר שבע לא הפסידה במשחקי הליגה באצטדיון טרנר.
הניצחון של בני סכנין מלחיץ מאוד את טביב ומימר. מצד אחד בית״ר ירושלים רחוקה רק 2 נקודות מפתח תקוה, מצד שני, בני סכנין צמצמה את הפער מבית״ר ירושלים רק לנקודה ושתי הקבוצות ייפגשו במחזור הבא. הפסד של בית״ר וניצחון של בני סכנין במשחק הבא (לא יהיה בדוחא בגלל רדיוס) יוריד את בית״ר ירושלים למקום החמישי בטבלה.
שכטר חוגג נגד סכנין. צילום: מינהלת הכדורגל לישראל
מתפלל לניצחון: איתי שכטר. צילום: מינהלת הכדורגל לישראל
מלבד העובדות הללו שמלחיצות את בית״ר ירושלים, שרון מימר ייאלץ להתמודד עם הבעיות הרבות שיש לו עוד לפני המשחק. אנטואן קונט ייעדר בגלל צהובים, חסוס רואדה סיכם באפועל ניקוסיה ורוצה לעזוב בסיום העונה, חן עזרא ובוריס קליימן התקוטטו באימון בצורה מכוערת ואריק סאבו שסובל מפציעה ממשיך להוציא את העצבים על שחקנים באימון.
מימר הזהיר את השחקנים שלו כי אחרי ההדחה מהגביע, אסור להם לאבד את הכרטיס לאירופה וציין כי השבוע הקרוב יהיה הכי משמעותי עבורם. בהנחה שמכבי תל אביב תזכה בגביע המדינה, המקומות השלישי והרביעי יקנו את הכרטיס לאירופה. מימר חושש שהפסד או התפרקות בטרנר יובילו להפסד מול בני סכנין. במשחק לא יהיו אוהדים לבית״ר ירושלים ומימר מבין היטב את המשמעות למרות הניצחון הגדול של קבוצתו במפגש בין הקבוצות בדוחא.
בהפועל באר שבע מנסים להדחיק את הלחץ שמגיע מכיוון קרית שלום. בכר לא אוהב את השאלות שחוזרות מידי שבוע על הלחץ שיש על שחקניו כתוצאה מהניצחונות של מכבי תל אביב וחוזר על המסר שהשחקנים שלו כבר רגילים להתמודד עם הלחץ הזה בהצלחה כבר עונה שנייה. למרות שיישארו בקופה אחרי המשחק מול בית״ר ירושלים 18 נקודות, ניצחון של באר שבע עשוי להיות צעד משמעותי לעבר אליפות שנייה ברציפות. ניצחון יגדיל חזרה את הפער לשש נקודות. לבאר שבע יישארו 3 משחקי בית עד לסיום העונה ובמצב כזה, היא יכולה להפסיד פעמיים עד לסיום העונה ועדיין לזכות באליפות. בכר יודע כי המשחק נגד בית״ר ירושלים הוא אחד המשחקים הכי מפחידים בעיקר בגלל העובדה שבית״ר ירושלים מצליחה נגד הגדולות. העובדה כי קונט אינו משחק היא פגיעה גדולה ביכולת ההגנתית וההתקפית של בית״ר אבל גם תאפשר לבכר לשלוח הרבה שחקנים קדימה ולנצל את ההרכב החסר של בית״ר. למזלו של בכר, יש לו סגל גדול, איכותי ומבריק שלא חייב יכולת גבוהה כדי להבקיע ולנצח. בבאר שבע ובירושלים לא אהבו שהמשחק נפל בדיוק בחגיגות המימונה, שתי הקבוצות רוצות לחגוג בסיום, במקרה של תיקו, מימר ושחקניו יחגגו פעמיים.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20