דרוש ביטחוניסט. עיצוב: אביה ריש, ערוץ 20
דרוש . עיצוב: אביה ריש, ערוץ 20

 

אם היה לוח דרושים פוליטי, סביר להניח שאת המודעה הזאת היו מפרסמות כל מפלגות המרכז:

  • דרוש: ביטחוניסט
  • דרישות התפקיד: קישוט אחת מרשימות המרכז
  • תנאי סף: קצין בכיר במילואים, רצוי כזה שפרש מצה"ל בעשור האחרון, יתרון לרמטכ"ל לשעבר
  • תכונות מומלצות: דמות דומיננטית, כריזמטית, אהודה בציבור, ממושמעת ומקוששת קולות ביום הבחירות.

מ"יש עתיד" של לפיד, דרך "כולנו" של כחלון ועד , שכפי שחשפנו השבוע בערוץ 20 מגבש רשימת מיין-סטרים לכנסת שתדחק הצידה ח"כים שמזוהים עם הצד השמאלי של המפה דוגמת מיקי רוזנטל, מירב מיכאלי, יוסי יונה וכמובן זוהיר בהלול.

ברשימת המחוזרים: אשכנזי, גנץ ויעלון

הוא הדמות המחוזרת ביותר. דעותיו הפוליטיות העמומות מתאימות היטב למפלגות המרכז, הוא אהוד בציבור ונתפס כמי ששיקם את צה"ל אחרי מלחמת לבנון השנייה. לפיד רוצה אותו מאוד, גם כחלון היה שמח להתהדר בו במשבצת הביטחוניסט במקומו של גלנט, וגבאי מחזר אף הוא נמרצות אחריו.

מימין לשמאל: הרמטכ"לים לשעבר בני גנץ, גבי אשכנזי ומשה בוגי יעלון. צילום: פלאש 90
מימין לשמאל: הרמטכ"לים לשעבר , גבי אשכנזי ומשה בוגי יעלון. צילום: פלאש 90

 

אגב, גם , חשיפה נוספת שלנו מהשבוע הפוליטי החולף, מצא ערוצי תקשורת עם אויבו המר לשעבר אשכנזי. איך אומרים? בפוליטיקה הכל יכול להיות. בדימיונו, ברק מקים מפלגה חדשה בישראל (רק שלא יקרא לה "עצמאות") – והוא סוחף את מצביעי המרכז והשמאל למפלגתו כשאשכנזי מספר שתיים שלו. אבל לדימיונות של ברק נחזור בהמשך ברשותכם.

אשכנזי עדיין לא החליט על דרכו. בינתיים הוא ובני גנץ, מחוזר נוסף ברשימת הביטחוניסטים, הקימו תנועה א-פוליטית שספק אם מישהו באמת יודע מה תרומתה לציבור, אבל היא כנראה תשמש רק מקפצה עבור השניים לפני שיחליטו לצלול לחיים הפוליטיים.

משה (בוגי) יעלון חורש את הארץ, מגיע לכל חור, מקומות שספק אם הגיע אליהם אפילו בקריירה הענפה שלו במגוון תפקידים שמילא בצה"ל. הוא מארגן לעצמו כנסים וחוגי בית ומנסה לשכנע את כולם שהוא המרכז האמיתי והתשובה לשאלה 'מי יכול על ביבי'.

אבל גם יעלון יודע לקרוא סקרים, ומבין שמפלגת מרכז נוספת זה בטח לא מה שהציבור צמא לו. הוא ימתין עוד קצת זמן, וברגע שנדע מתי יתקיימו הבחירות הוא יקבל החלטות. ייתכן שירצה שיריון אצל חברו גבאי, אולי יעדיף מפלגה שקורצת יותר לימין דוגמת "כולנו" וייתכן שלפיד ישכנע אותו שהשילוב ביניהם יכול באמת לטרוף את הקלפים. הוא ה"ביטחוניסט" השלישי מרשימת המחוזרים העונתית.

ברק הלך צעד אחד רחוק מדי

הבטחנו לחזור לאהוד ברק – אז נקיים. אחת לתקופה נוחת ברק בישראל ומחליט לעשות קצת רעש תקשורתי. האמת? כשסיפרו לי חבריי שאמנון אברמוביץ' ראיין את ברק שהצהיר על כוונתו לחזור לחיים הפוליטים ולא כזנבו של גבאי, חשבתי שמדובר בעוד מתיחה מוצלחת של יוסי וידר.  אבל אז גיליתי שגם בגילו המבוגר, ברק עדיין מחפש להפתיע.

אהוד ברק. צילום: פלאש 90
אהוד ברק. צילום: פלאש 90

 

בימים האחרונים הוא כבר קיבל לא מעט פניות מבכירים במפלגת העבודה שלוחצים עליו לרדת מרעיון הקמת מפלגה עצמאית ולהמשיך לתמוך באופן מוחלט בגבאי ובמחנה הציוני. נראה לי שגם ברק מבין שהפעם הוא הלך עם חזונו צעד אחד רחוק מדי.

אברמוביץ' הרוויח כותרת נחמדה, ברק חזר לתודעה ושמח שכולם מדברים עליו, גבאי נלחץ אבל לבסוף, כך אני מעריך, ברק יחזור לעסקיו ולגיחות התקופתיות שלו לחיינו. נסתפק בזה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.