קרב מוחות או מניפולציה תקשורתית? מזכ"ל ארגון הטרור חסן נסראללה שלח היום (ה') גנרל וחבורת עיתונאים לגבול -, מהצד הלבנוני, כדי "לדגמן" תצוגת תכלית במטרה לשדר לישראל – גם אנחנו הכל.

סיור של חיזבאללה היום בבוקר על הגבול עם ישראל. צילום: Nasser Atta

הבוקר, בכיר בארגון, יחד עם עיתונאים, ערכו סקירת מצב מול הרי הגליל. הקצין הראה בקיאות רבה בגזרה הישראלית ואף הציג בפני העיתונאים את המכשול שבנה צה"ל בגזרה לקראת עימות ודיבר על סדרי כוחות של צה"ל בהערכות מול חיזבאללה. "אנחנו נמצאים בדרום הכפר עלמא א-שעב, מול השטחים הפלסטיניים שהאויבים הציונים כבשו", אמר הקצין מחיזבאללה בסרטונים המשודרים בתקשורת הפלסטינית. "במפגש הזה נסביר בקצרה את המציאות הגיאוגרפית באדמה הקדושה, התפרסות של האויב הישראלי והצעדים ההגנתיים שהאויב נקט בהם לאחרונה – הגברת העבודות ההנדסיות, הביצורים, המכשולים ופריסה של מערכות מעקב וריגול".

בסיור הראו לוחמי החיזבאללה לתקשורת המקומית מספר פרצות בגדר, שטחים מתים וכד'. בסרטון שהופץ נראה הקצין מסביר על ההגנה הישראלית, כולל על השימוש בצוקים, תעלות ומיגוני בטון שנוספו לאחרונה. חיילי חיזבאללה הצטלמו בסמיכות קרובה מאוד לגבול עם כלי נשק התקפיים, עמדות וכלי רכב של צה"ל.

לוחמי חיזבאללה על הגבול. צילום: Nasser Atta
לוחמי חיזבאללה על הגבול. צילום: Nasser Atta

 

אפילו נושא הדיור עלה במהלך סיור העיתונאים שהתקיים על גדר הגבול, בסמוך לשלומי שבגליל המערבי. קצין החיזבאללה הראה לעיתונאים איך היישובים התפתחו, "האויב הישראלי בנה כמות גדולה של התנחלויות על גבי ההריסות של הפלסטינים ועל האדמה הטהורה", הוא אמר במהלך הסיור, תוך שהוא מצביע על בתים חדשים בשלומי ובחניתה. "כמו שאתם רואים, יש פה מוצבים צבאיים שמסונפים לפיקוד החטיבה המערבית, חטיבה 300 שכפופה לפיקוד צפון, שלאחרונה מונה למפקדו, האלוף יואל סטריק".

אולם, יצויין כי כל ההסברים שנתן הקצין בסקירה פורסמו בכלי תקשורת ישראליים. קצין בכיר בצה"ל אמר אתמול בתדרוך לכתבים צבאיים כי "לחיזבאללה אין מודיעין על צה"ל, בניגוד אלינו שאנחנו יודעים פי 1000 יותר ממה שידענו בשנת 2016". הוא הוסיף כי "כל מה שחיזבאללה יודע זה בעיקר מהתקשורת הישראלית. הוא פותח עיתונים ואתרי אינטרנט ומהדורות בטלוויזיה וזו הערכת המצב שלו".

קצין החיזבאללה סוקר את הגבול בפני העיתונאים.צילום: Nasser Atta
קצין החיזבאללה סוקר את הגבול בפני העיתונאים.צילום: Nasser Atta
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא