ביטוח רכב

לקראת סיום השנה, חשוב מאוד להקפיד לחדש את ביטוח הרכב שלכם. כל רכב בישראל מחויב להיות מבוטח עם ביטוח חובה, המכסה נזקי גוף שעלולים להיגרם בתאונת דרכים לנהג הרכב, לנוסעים שהיו עמו ברכב או לאנשים שהיו מעורבים בתאונה מחוץ לרכב. 

הנהיגה ברכב ללא ביטוח חובה תקף אסורה, אך זהו לא ביטוח הרכב היחידי שיש לחדש. ישנם שני סוגי ביטוחי רכב, שהם ביטוחי רשות ואין חובה ברכישתם:

  • ביטוח צד ג' – ביטוח צד ג מכסה רק נזקי רכוש שנגרמו לצד ג' במקרה של תאונה בה היה מעורב המבוטח.
  • ביטוח מקיף – המכסה נזקי רכוש שנגרמו למבוטח ולצד ג', בעקבות תאונת דרכים או גניבה.

נהגים רבים שרכשו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' מגיעים לסוף השנה ומרגישים שאין צורך לחדש את ביטוחי הרשות הללו, ושלא יקרה כלום אם יחכו קצת עם החידוש ויחסכו כמה תשלומי פרמיות. אך החלטה כזו עלולה לעלות ביוקר לאותם נהגים, לא רק כיוון שדווקא במרווח שבין חידוש הביטוח עלולה להתרחש תאונה, אלא גם כיוון שכאשר ירצו, בהמשך, לחדש, יגלו שהמרווח שנוצר הגדיל את גובה הפרמיות שעליהם לשלם.

כיצד זה קורה? כאשר נהג רוכש ביטוח, גובה הפרמיות שהוא משלם נקבע על פי קריטריונים שונים כגון סוג הרכב, תאונות קודמות, הוותק של הנהג וכדומה. אחד הקריטריונים שנבחנים הוא הרצף הביטוחי של הרכב, ואם לא קיים רצף כזה, גובה הפרמיות יעלה מיידית. לכן בטווח הארוך יותר, שמירה על רצף ביטוחי תבטיח שתשלמו פחות.

ביטוח נסיעות (ונהיגות) בחו"ל

הקיץ ידוע כתקופה בה כל עם ישראל אורז את מטלטליו ונוסע לחופשה בחו"ל. לקראת חופשה כזאת, חשוב לזכור לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, על מנת להבטיח שאם, חלילה, תזדקקו טיפול רפואי בחו"ל, או תיתקלו במצב חירום בריאותי, יהיה לכם את הכיסוי המתאים ולא תיוותרו בארץ זרה ללא מענה.

יש לציין כי אל ביטוח נסיעות לחו"ל אפשר להוסיף הרחבות שונות, בהתאם לרצונכם ולמהות הטיול שאתם עורכים, כמו ביטוח הוצאות חילוץ והצלה, אשר יהיה מהותי בעיקר למטיילים שיוצאים לטרקים בדרום אמריקה, במזרח וכדומה. הרחבות נוספות שמתאימות לכל סוגי המטיילים הן ביטוח כבודה, למקרה שהמזוודה שלכם תאבד, ביטוח מכשירים אלקטרוניים, ביטוח למקרה של איחור או ביטול טיסה ועוד.

לנהגים שביניכם, המתכננים לשכור רכב בחו"ל, חשוב לרכוש ביטוח רכב לתקופת הטיול. בחלק מהמקרים, ביטוח נסיעות הרפואי יכלול גם ביטוח נגד נזקי גוף או רכוש לנהג ולנוסעים, אך יש לוודא זאת ואם אין ביטוח כזה – לרכוש הרחבה מתאימה. בנוסף, כדאי לרכוש גם ביטוח צד ג' וביטוח עבור נזקים לרכב עצמו, על מנת להימנע מכל מצב, מינורי ככל שיהיה, שעלול להעיב על החופשה שלכם.

ביטוח דירה 

ביטוח דירה חשוב שיהיה לאורך כל השנה, אז מדוע אנחנו מציינים את חשיבות החידוש שלו דווקא בקיץ? כפי שציינו בנוגע לביטוח הרכב, ביטוחים שאינם חובה נוטים להישכח ורבים מתמהמהים ומתעכבים עם חידוש התוקף שלהם. הקיץ הוא תזכורת מצוינת לבדוק את תוקף ביטוח הדירה שלכם ולחדש אותו, ובמיוחד להקפיד על כיסוי למקרים של גניבה ושוד, כיוון שאלו נפוצים במיוחד בתקופת הקיץ, ועל אחת כמה וכמה אם אתם אכן מתכננים נסיעה לחו"ל, ותיעדרו מן הבית לתקופה מסוימת.

למידע נוסף על ביטוחים לקראת הקיץ הקרוב אתם מוזמנים לפנות לאתר הכשרה חברה לביטוח או לאתר גו ביטוח להזמנת הביטוח במהירות דרך המובייל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.