עשרות עובדי השידור '' התפרצו בדקות האחרונות לישיבת מועצת התאגיד שמתקיימת בשעה זו בהשתתפות המנכ״ל הזמני, אלדד קובלנץ.

 

העובדים מחו על הפרסום ב'הארץ' לפיו הנהלת התאגיד ניהלה רשימות בהן סימנה עובדים לפי מוצאם ומראם. העובדים נשאו שלטים ובהם נכתב בין היתר: ״זאת לא טעות, זו מדיניות״, ״איפה הכבוד לעובדים״, ״חברי מועצה – תפרקו את הפצצה״, ״זה הזמן להתנצל העובדים הם לא אקסל״ ועוד.

עובדי התאגיד מתפרצים

חברי המועצה הזמינו את העובדים להיכנס ולדבר, שמעו מהם על הפגיעה הקשה שחוו בעקבות פרסום הרשימות ועל הפגיעה המתמשכת בזכויות ובכבוד העובדים ועל הקשיים במשא ומתן הנוכחי.

העובדים דרשו מחברי המועצה לתקן את הליקויים מיידית.

בתוך כך, ממשרד מבקר המדינה נמסר כי מזה שבועות מתקיימת בדיקה לגביי היבטי מנהל וכוח אדם בתאגיד השידור הציבורי. הבדיקה מתקיימת בהתאם תכנית העבודה שגובשה במשרד מבקר המדינה.

מתאגיד השידור הישראלי נמסר: "אנו קשובים להערות ולביקורת, הן מן הציבור והן מגופים תקשורתיים. בעקבות הכתבה שפורסמה בסוף השבוע, המועצה קיימה ישיבה מיוחדת שבסיכומה אנו מבקשים להבהיר:
המועצה רואה בחומרה רבה את עצם קיומן של רשימות, כפי שפורסם ומצטערת על הכאב הבלתי מוצדק שנגרם למופיעים בהן. חברי המועצה מגנים כל קיטלוג או ביטוי לא הולם כנגד כל אדם בכלל ונגד עובדים בפרט.

למועצה ברור, שבתהליך ההקמה המורכב, שנעשה בתנאים כמעט בלתי אפשריים, נעשו גם טעויות, חלקן אף משמעותיות, בין היתר בתחום החשוב והמרכזי של ניהול משאבי האנוש. יחד עם זאת, המועצה דוחה בתוקף כל טענה בדבר החלשת שומרי הסף. טענות אלו חסרות בסיס ומשוללות כל יסוד.

עם זאת, חשוב שיאמר בברור, כי גם בעיצומה של סערת ביקורת, יש לראות את התמונה במלואה. בצד המשגים והמהמורות – שאין, כאמור, להתעלם מהם – חתומים ההנהלה בראשות המנכ״ל ועובדי ״כאן״ על הישגים רבים ומגוונים שהושגו בתנאי אי ודאות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.