ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם היועץ הבכיר ג'ארד קושנר, הנציג המיוחד למו"מ בינלאומי ג'ייסון גרינבלט ועם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישה השתתף גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

ראש הממשלה נתניהו הביע הערכה לנשיא טראמפ על תמיכתו בישראל. הצוותים דנו בקידום התהליך המדיני, בהתפתחויות באזור ובמצב הביטחוני וההומניטרי בעזה.

ברקע פגישת שליחיו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים  גורמים מדיניים בישראל הביעו דאגה מאפשרות שתוכנית השלום האמריקאית המתגבשת תכלול גם סעיפים העשויים לשרת את האינטרסים הערבים באיזור, כך דווח היום (שישי) בעיתון 'מעריב'.
דרמר, נתניהו, קושנר, פרידמן וגרינבלט. צילום: לע"מ
על פי הערכות, נוסף לדרישה לוותר על הריבונות הישראלית בשועפאט, ג'אבל מוכבר, עיסאוויה ואבו דיס במזרח ירושלים, עשוי צוות המו"מ של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, בראשות היועץ ג'ארד קושנר והשליח המיוחד לאזור ג'ייסון גרינבלט, לדרוש גם הקמה של קונסוליה אמריקאית במזרח ירושלים – כפיצוי על ההכרה של ארה"ב בירושלים כבירת ישראל והעברת שגרירותה אליה.
 
קושנר וגרינבלט ישהו בישראל במהלך סוף השבוע הקורב לאחר סבב ביקורים שערכו בבירות הערביות באזור: ביום שלישי נועדו השניים עם מלך ירדן עבדאללה, ברביעי עם יורש העצר הסעודי בן סלמן ואתמול עם נשיא מצרים עבד אל פתאח א־סיסי, כשעל הפרק "עסקת המאה" של הנשיא טראמפ למזרח התיכון. יו"ר הרשות אבו מאזן צפוי – על פי ההערכות – לדחות את התוכנית.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20