בשל המצב הביטחוני בדרום, מנהלי פרויקט "תגלית" ביטלו את כל הפעילויות שלהם בעוטף עזה ואוסרים על הגעה לאזור.

במכתב ששלח דניאל גרינברג, מנהל הביטחון של הארגון, הוא כתב: "מארגן יקר, אנא לתשומת ליבך – בעקבות אירועי סוף השבוע הוחלט להגביל את תנועת הקבוצות של תגלית בעוטף עזה".

בתנועה הקיבוצית קוראים לראשי פרוייקט תגלית: חזרו בכם באופן מיידי מההחלטה לבטל את פעילויות הפרוייקט בעוטף עזה – החלטה זו מנוגדת לערכי הציונות

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, הגיב להחלטה ואמר: "אני מצפה מארגון שחרט על דגלו את ערכי הציונות, להוכיח זאת במעשים. לא לנטוש את עוטף עזה אלא לחזק את עוטף עזה. לא לעצור את פעילויות הפרוייקט בעוטף אלא להגביר אותן. מדובר במסר בעייתי המשדר פחד וחולשה לאלפי צעירות וצעירים יהודיים בתפוצות. אלו אינם פניה של הציונות ואלו אינם ערכיה.
פניה של הציונות הם הקיבוצים בעוטף עזה, המסמנים את קו הגבול, עוד מלפני שקמה המדינה.
התנועה הקיבוצית שולחת מדי שנה עשרות מתנדבי שנת שירות לאזור הזה, ורק בסוף השבוע שעבר הגיעו לכמה מהקיבוצים באזור יותר כמאה חיילים בודדים מגרעיני צבר, פרויקט ציוני אותו מקיימים הקיבוצים שם מזה שנים רבות, שהמשתתפים בו הם בני אותו הגיל של המשתתפים ב"תגלית".

החלטת תגלית מקוממת ומאכזבת אך מקורה בהתנהלות הממשלה והעומד בראשה – אם ראש הממשלה מפחד להגיע לעוטף עזה ולדבר עם התושבים מזה חודשים רבים, לא כל שכן לישון בעוטף, מה הפלא שכך מחליטה תגלית.
בואו לעוטף, חזקו את התושבים, חזקו את הציונות, חזקו את ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.