בהמשך לפרסום ב'אולפן הפתוח': ח"כ (הליכוד) פנה היום (שני) למפכ"ל המשטרה רב ניצב במחאה על השתקה והעדר פרסום אירועי פח"ע ע"י המשטרה.

במכתב למפכ"ל אלשיך ציין ח"כ חזן בין השאר: "מדי יום מתרחשים ברחבי יו"ש, ירושלים ובכלל עשרות אירועי פח"ע. לצערי, באופן שאינו ברור, המשטרה נמנעת מלפרסם הודעות דוברות על אירועים כאלה והדבר יותר מאשר תמוה בעיני ומעלה שאלות קשות בין היתר האם מדובר ביד מכוונת שבאה לעוות את המציאות ולהסתיר מהציבור את המצב בשטח?".

צילומים: פלאש 90

 

חזן המשיך והוסיף, "מיותר לציין כי הדבר מוביל לסיקור תקשורתי, אודות דיווחי אלימות של ערבים "פלסטינים" כלפי מתיישבים ביו"ש, לקוי וכושל שמעוות את המציאות בשטח עד כדי חוסר פרסום מסוכן. למרבה הצער והתדהמה, נוכח תלונות רבות שנערמו על שולחני ולאחר בדיקה מעמיקה עולה כאמור כי דוברות המשטרה לא ממהרת להוציא הודעות ודיווחים על אירועי פח"ע נגד אזרחי ישראל, לא בטעות או כיד המקרה אלא בשיטתיות ובמדיניות מכוונת.

מנגד, במצב הפוך, בו מאשימים יהודים בפגיעה בערבים, מצב פסול שאותו אני מגנה בכל  תוקף, עובדת דוברות המשטרה שעות נוספות ותוקפת במטח ארטילרי כבד של הודעות ופרשנות בגין המקרה ופרטיו. היחס המפלה והעדר הפרסום בגין אירועי פח"ע נגד יהודים, בעיקר נגד מתיישבי יו"ש, מריח רע וזועק לשמים על העוולה המכוונת וחוסר השוויון.

אני פונה לכבוד המפכ"ל בבקשה לקבל תשובה הולמת בעניין המדיניות, מי ומה עומדים מאחוריה וכן בבקשה שינחה את דוברות המשטרה להוציא הודעות על כל אירוע פח"ע נגד אזרחי ישראל. מיותר לציין כי דמנו אינו הפקר וכי ההשתקה והתעלמות הם בחזקת פגיעה ממוקדת נוספת באזרחים וכן פוגעת בחוזקה וחוסנה של מדינת ישראל".

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.