ח"כ הכנסת (הליכוד) איים לכאורה כי הוא יתאבד וישאיר מכתב בו יאשים את חברי , כך על פי פרסום של גדעון האוזר טוב בגלי צה"ל.

על פי הפרסום, בשבוע שעבר התכנסה ועדת האתיקה לדון בתלונות שהוגשו נגד חבר הכנסת. כשהתקשרו חברי הוועדה להודיע לחזן על העונש עלתה השיחה לטונים צורמים. חזן ביקש כי ההחלטה תידחה עד שיוכל להתייצב ולשטוח את טיעוניו בפניה. כזכור, חזן מאושפז בימים אלו בבית החולים מסיבות רפואיות שאינן קשורות לעניין.

בהמשך הפתיע חזן את החברים ואמר כי אם גרסתו לאירועים לא תישמע הוא יתאבד ויותיר מכתב מאשים עם חברי שמות הוועדה. השומעים לא חששו כי חזן מתכוון לממש את האיום, אך החליטו לדחות את הדיון ולאפשר לחבר הכנסת לומר את דברו לאחר שישוחרר מבית החולים.

חזן הכחיש בפני התחנה הצבאית כי השתמש במילה "להתאבד" ואמר, למיטב זכרונו, משהו בסגנון "מה אתם מנסים להרוג אותי? אם כן כולם ידעו שזה בגללכם".

בתגובה לגל"צ מסר ח"כ חזן: "יו"ר הכנסת משתמש באופן קבוע בוועדת האתיקה כדי לחסל אותי פוליטי תוך שהוא עושה שימוש לרעה בכח. הפעם נשלח היועמ"ש של הכנסת בעודו יודע שאני מאושפז בביה"ח וסובל מכאבי תופת להודיע לי בטלפון כי התקבלה החלטה מתנכלת חדשה להשעות אותי שוב, וזאת בניגוד לתקנון המחייב את הוועדה לשמוע את עמדתי. תגובתי הייתה אחת 'האם הוועדה בשליחות היו"ר אדלשטיין מנסה להרוג אותי?'. הדברים אינם מנותקים מהמציאות ויתבררו בעתיד".

בוועדת האתיקה הבהירו כי אין קשר בין החלטותיהם ליו"ר הכנסת.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. צילום: פלאש 90

 

לא המפגש הראשונה של חזן עם ועדת האתיקה

כזכור, בשבוע שעבר ועדת האתיקה של הכנסת החליטה שלא להטיל עיצומים על חזן לאחר שאמר לאילן גילאון "אם לא הייתי חצי בן אדם הייתי עונה לך" במהלך דיון סוער על קידום חוק התרבות. חזן אמר הדברים בתגובה לגלאון שעלב בו ואמר: "עליך הייתי כותב את 'הגולם מפרג', אבל הוא הקדים את תקופתך". שני חברי הכנסת ננזפו.

בחודש שעבר הטילה ועדת האתיקה של הכנסת על חזן עונש הרחקה בן שישה שבועות מדיוני מליאת הכנסת ומהוועדות, למעט הצבעות. זאת בשל דברים שהפנה לעברו של יו"ר אגם השיקום במשרד הביטחון, חזי משיטה, בעת דיון שהתקיים בוועדת העבודה והרווחה. "מאחל לך שתסבול כמו שהאנשים האלה ואז אולי תרריש, את והילדים שלך", הטיח חזן לעברו של משיטה והתייחס לאותם נכי צה"ל שהתלוננו על משרד השיקום. ח"כ חזן הגיב להחלטה ואמר: "אף אחד לא יסתום לי את הפה מלשמור ולהגן על חיילי צה"ל".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.