לא צריך להסתבך עם החוק כדי לפנות לעורך דין. לפעמים אנו פונים לעורך דין מקצועי לפני ביצוע עסקה חשובה המשפיעה על חיינו. עסקה זו יכולה להיות, למשל, קנייה או מכירה של דירה. מכיוון שמדובר בעשרות אלפי שקלים העוברים ידיים, אתם רוצים להיות סמוכים ובטוחים שאתם מבצעים את העסקה לפי החוק.

עורך הדין שעושה לכם סדר

עורך דין מקרקעין הוא האדם הנכון לפנות אליו כאשר אתם מתכוונים לרכוש דירה. לא כל עורך דין מבין בתחום המקרקעין, ולכן עליכם לברר את העניין לפני שאתם פונים לאיש המקצוע. עו"ד שכזה יודע לבצע את כל הבדיקות הנחוצות – כמו בדיקת קיום צו הריסה או מקור הנכס – כדי להבטיח לכם רכישה אמינה במאה אחוז.

עורך דין שמבין בתמ"א 38

לאור הסבירות הגבוהה של התרחשות רעידת אדמה חזקה במיוחד בארצנו, יצאה מדינת ישראל בתכנית תמ"א 38 שנועדה לחזק את המבנים לקראת רעידה עוצמתית. פרויקט תמ"א 38 כולל מגוון רחב של סעיפים – החל מאחוז הסכמת הדיירים לשינויים ועד לביצוע השינויים בפועל: הוספת מעלית, בניית ממ"ד, הוספת מרפסת שמש ועוד. עורך דין תמ"א 38 מלווה את הדיירים לאורך כל התהליך במטרה להוביל את הבניין לביצוע הפרויקט באופן חלק עד כמה שניתן.

רגע לפני שחותמים על הסכם רכישת דירה

רכישת דירה היא אירוע משמעותי עבורכם. סוף כל סוף אתם נמצאים לפני החתימה על החוזה שישנה את איכות חייכם. אך לפני שאתם מתפתים לרכוש דירה יוקרתית במקום מבוקש, כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין קניית דירה ולבחון כמה כללים חשובים:

  • בדקו את הסכם המכר – הסכם מכר דירה הוא החוזה הנערך בין מוכר הדירה לקונה. זהו חוזה חשוב הקובע את תנאי העברת הבעלות ממוכר הדירה לקונה. יש צורך לבחון היטב את התנאים אשר מפורטים בחוזה, מכיוון שאי מילוי אחד מהסעיפים עלול ליצור עיכובים בהעברת בעלות הדירה.
  • לא מסתפקים בביקור אחד – גם אם יש דירה שמצאה חן בעיניכם, אין די בביקור אחד כדי לבחון אותה. בקרו באזור מספר פעמים בשעות שונות. כך תוכלו לקבל תמונה ברורה יותר על מיקום הדירה וסביבתה.
  • לבדוק ליקויים – כשבוחנים דירה, חשוב להסתכל בתוך הקנקן. וזה אומר לבחון את הצנרת, האיטום, נקודות החשמל וכדומה.

מחפשים עורך דין מכירת דירה? המשרד של עו"ד קרין-לב פתוח בפניכם ומספק שירותים מגוונים: מיסוי מקרקעין, בדיקת חוזה לרכישת דירה, דיני ירושה ועוד.

הכתבה פורסמה בשיתוף פעולה עם אינדקס עורכי דין בישראל – legali.co.il.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20