של השר ויו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ שולי אושר להצבעה בקריאה ראשונה. במהלך דיון סוער בוועדת חינוך כינתה ח”כ מהרשימה המשותפת את חיילי צה”ל רוצחים ואמרה כי “נערים פלסטינים נרצחים על ידי צה”ל”, מה שעורר זעם רב שהתפתח לוויכוח סוער בינה לבין ח”כ שולי וח”כ . בהמשך סולקה זועבי מהוועדה.

קודם לכם אמרה מגישת החוק יו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ שולי מועלם רפאלי: “מערכת החינוך נועדה להקנות כישורי חיים, יכולות לימוד, ידע וערכים. ארגון שהערכים שהוא מייצג ופעולותיו סותרים את ערכי הייסוד של מדינת ישראל ושל חוק חינוך ממלכתי , לא יקבל דריסת רגל בתוך בתי הספר. ארגון שמוציא דברי כזב על חיילי צה”ל ומפקדיו ופועל להוציא דיבת צה”ל ומדינת ישראל בעולם עונה על ההגדרה הזו. אילו בשוברים שתיקה היו באמת רוצים להצביע על כשלים ובעיות שיש לתקן, היו עושים זאת בשיח מתקן פה בארץ. בפועל הם פועלים לצידם של גורמים עוינים החותרים תחת קיומה של מדינת ישראל ולכן אין שום סיבה לאפשר להם דריסת רגל במערכת החינוך”.

מייסד ארגון ‘האמת שלי’, אביחי שורשן, אמר בתגובה כי “כארגון שקם כדי להשמיע את קולם של חיילי צהל, אנו גאים להיות חלק מיוזמת הצעת החוק הזו מהיום בו נולדה”. לדבריו, “האמירה שיצאה היום מהכנסת חדה וברורה: פלורליזם וריבוי דיעות- כן. הכפשת המדינה וצה”ל, קידום סרבנות וקידום העמדה לדין של חיילי צה”ל בחו”ל- לא בבית סיפרנו. ארגונים שחותרים תחת ערכי מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית ופוגעים בלגיטימיות שלנו להגן על עצמינו, צריכים להישאר מחוץ לכותלי בתי הספר”.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.