על רקע פעילות שלל ארגוני שמאל קיצוני בישראל, שחלקם זוכים למימון נדיב מתורמים בחו"ל דוגמת המיליארדר היהודי , מציע כעת חבר הכנסת (ליכוד) שתמנע מאנשים דוגמת סורוס לחזק ארגונים אנטי-ישראלים ובמקביל לתרום לארגוני דומים בישראל.  על פי הצעת החוק, אדם שתורם לארגונים שפועלים נגד ישראל לא יוכל לתרום לשום ארגון או עמותה בישראל. ח"כ זוהר: "הגיע הזמן ליבש את ארגוני השמאל החותרים תחת הממשלה, מכפישים את ישראל ומנסים לפגוע בזכותה להגן על עצמה. עלינו לחסום את מקורות המימון שלהם ובכך למנוע מהם לפגוע במדינה"

לייבש את ארגוני השמאל. ח"כ מיקי זוהר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
לייבש את ארגוני השמאל. ח"כ מיקי זוהר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שמו של סורוס עמד אתמול במרכז סערה, כאשר שגרירות ישראל בהונגריה התייצבה לצדו של סורוס. המיליארד היהודי היה נתון תחת קמפיין שלילי מטעם מפלגת השלטון בהונגריה, לאחר שלטענתם התערב במדיניות ההגירה ההונגרית ומימן עמותות וארגונים שפעלו להכנסת מהגרים מוסלמים לשטח המדינה. לאחר ששגריר ישראל בהונגריה יוסי עמרני קרא לראש הממשלה ההונגרי ויקטור אורבן להפסיק את הקמפיין שהוא מנהל נגד איל ההון היהודי ג'ורג' סורוס, הוציא משרד החוץ הודעת הבהרה התוקפת בחריפות את המיליארדר היהודי. "ישראל מגנה כל ביטוי של אנטישמיות בכל מדינה ועומדת לצד קהילות יהודיות בכל מקום בהתמודדות עם השנאה הזו", מסר דובר משרד החוץ עמנואל נחשון.

מפת הארגונים להם תורם ג'ורג' סורוס. מתוך עמוד הטוויטר של ח"כ זוהר
מפת הארגונים להם תורם ג'ורג' סורוס. מתוך עמוד הטוויטר של ח"כ זוהר

"זו היתה המטרה היחידה של ההודעה שפורסמה על ידי שגריר ישראל בהונגריה. הודעה זו לא נועדה בשום אופן לעשות דה-לגיטימציה לגורמים שמותחים ביקורת על ג'ורג' סורוס, אדם שבאופן מתמשך חותר תחת ממשלות ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי וזאת על ידי מימון ארגונים שמכפישים את המדינה היהודית ומנסים לשלול ממנה את זכותה להגנה עצמית"

ג'ורג' סורוס - מממן עמותות אנטי-ישראליות במיליונים
ג'ורג' סורוס – מממן עמותות אנטי-ישראליות במיליונים
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.