דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוק ירושלים אושר בקריאה ראשונה

חוק ירושלים אושר בקריאה ראשונה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את חוק ירושלים מאוחדת. החוק קובע כי בכל הסדר עתידי יידרש רוב מיוחד של 80 ח״כים עבור חלוקת ירושלים

מליאת הכנסת אישרה הערב (ד') בקריאה ראשונה את חוק ירושלים מאוחדת שהובילו יו״ר הבית היהודי השר נפתלי בנט וחברת הכנסת שולי מועלם. החוק יועבר כעת לוועדת חוקה, חוק ומשפט להמשך חקיקה. החוק קובע כי בכל הסדר עתידי יידרש רוב מיוחד של 80 ח״כים עבור חלוקת ירושלים.

החוק יאפשר חלוקת העיר רב ברוב של 80 ח"כים. ירושלים. צילום: פלאש 90
החוק יאפשר חלוקת העיר רב ברוב של 80 ח"כים. ירושלים. צילום: פלאש 90

השר בנט אמר בעקבות אישור החוק: "פעמיים עיר הבירה ניצלה מאסון החלוקה שהובילו אהוד אולמרט ואהוד ברק שהחזיקו ברוב זמני בכנסת. זה נגמר. חוק ירושלים מאוחדת ימנע כל היתכנות לחלוקת ירושלים. אחדות סביב חוק ירושלים מאוחדת יחזק את מעמדנו בעולם וימנע לחצים עתידיים על ישראל".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, אמרה כי "בהתאם לניסיון העבר, ולאור המבנה הקואליציוני כיום, מוטלת עלינו החובה להגן על ירושלים מפני מהלכים עתידיים אפשריים. גם אם אין איום על שלמותה של ירושלים בעתיד הנראה לעין, ניסיון העבר מלמד שיש הפתעות. לחוק הזה יש מסר ברור – מדינת ישראל לא תאפשר להקים מדינה פלסטינית שבירתה במזרח ירושלים".

בתוך כך, מוקדם יותררהודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לח״כ יואב קיש על תמיכתו בחוק ״ירושלים רבתי״ והנחה אותו להביא את החוק להצבעה בתחילת המושב הבא.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מועמד הימין לנשיאות ברזיל: "אטהר את המדינה מיריבים"

ימים לפני הסבב השני והסופי של הבחירות לנשיאות לברזיל, ז'איר בולסונרו מוביל בפער ניכר על יריבו מהשמאל, ומבטיח לתומכיו טיהור יריבים "מהסוג שלא ראיתם בהיסטוריה של ברזיל"