0:18 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוק הטרור עבר לקריאה שניה ושלישית

חוק הטרור עבר לקריאה שניה ושלישית

חוק הטרור שהובא לראשונה לכנסת לפני כעשור עבר בועדת חוק חוקה ומשפט ויוחזר למליאת הכנסת להצבעה שניה ושלישית

וועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק המאבק בטרור.עיקר החוק עוסק בהגברת הענשיה על עיסוק בפעילות טרור לדוגמא מי שמאיים כי יעסוק בטרור יקבל עד שבע שנות מאסר. בין סעיפי החוק, נקבעו עבירות פליליות חדשות העוסקות בטרור. כך למשל, נקבעה עבירה פלילית של קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור, ללא דרישת הסתברות שיבוצע מעשה בעקבות הקריאה, הצעת החוק מגדילה את סמכויותיו של שר הבטחון  והוא יוכל  לחלט רכוש בחילוט מנהלי מחשודים בעבירות ביטחון.

ניסן סלומינסקי. פלאש 90
ועדת חוק חוקה ומשפט. פלאש 90

נציגי השב"כ שהשתתפו בדיוני הועדה  נאבקו קשות במטרה להחמיר את הענישה ולהגדיל את עצמאי הלחימה בטרור ולהתאימם לטרור העולמי המתחדש. זאת כיוון שהצעת החוק המקורית נכתבה לפני כעשור.

יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי אמר "זה חוק לתפארת, נתנו לכוחות הביטחון חוק חזק עם כח להיאבק בטרור. יחד עם זאת, הכנסנו לחוק איזונים, כדי שהחוק יהיה מרוסן וימומש רק כשיהיה צורך.

ח"כ חיים ילין אמר "החלטתי לתמוך בחוק, כאשר נודע שכמה מתושבי עוטף עזה נטלו חלק בפעילות עויינות תמורת בצע כסף. קראתי להם בוגדים. אנו צריכים להתאחד ולתמוך בחוק, ללא קשר לדעות פוליטיות.

ח"כ עיסאווי פריג' טען כי "החוק יוכל לתפוס כל ערבי ולהעמידו לדין כפעיל טרור. חשוב לבטל את התקנות לשעת חירום, אולם לא על חשבון שריפת כל ערך דמוקרטי."

ח"כ אורן חזן שאל "איזה חוק גובר, חוק החסינות או חוק הטרור? בכנסת יושבים חכי"ם תומכי טרור, שעוברים על עבירות שבהצע"הח. אנחנו בפתיחת של עונת הקיץ-עונת השייט, בה אנו עשויים למצוא חכי"ם על מרמרה 7."

כאמור, בהצעת החוק תמכו עשרה מחברי הוועדה (ובהם נציגי האופוזיציה) מול התנגדותם של שני חברי כנסת. הצעת החוק תועבר להצבעה במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"