16:11 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוק ההסדרה עבר בקריאה ראשונה

חוק ההסדרה עבר בקריאה ראשונה

חוק ההסדרה אושר הערב (ד') ברוב של 58 תומכים מול 51 מתנגדים. עמונה נשארה בחוץ

"זה יום של גאווה גדולה. זה יום שחצי מיליון תושבי יהודה ושומרון וכל אזרחי ישראל יכולים להרים את הראש ולדעת: לא רק שבאמת אנחנו העם של הארץ הזאת, אלא גם על פי החוק בספר החוקים של מדינת ישראל". כך אמר הערב (ד') נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי ושר החינוך, בתגובה לאישור חוק ההסדרה בקריאה ראשונה.

למרות שמשבר עמונה עדיין לא הגיע לפיתרון, בבית היהודי הביע שביעות רצון מהחקיקה. "הצעד הבא הוא להחיל את ריבונות מדינת ישראל במעלה אדומים, והצעד אחרי הוא להחיל את החוק. אני אחיל כשיהיו לי 30 מנדטים. אמרתם שגם זה לא יקרה, והנה זה קורה".

סמוטריץ' צדק. צילום: פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "חוק יהודי, ציוני וצודק". צילום: פלאש 90

שר החינוך קרא למתיישבים בעמונה להתגבר על האכזבה ולהימנע מתקריות אלימות עם כוחות הביטחון. "בשום מצב, בשום תנאי ועל שום נושא, בל ירים איש יד על אחיו", אמר בנט.

בתוך כך, בנט הביע את הערכתו לשותפיו הקואליציונים ושלח עקיצה לשמאל הקיצוני. "אני רוצה להגיד תודה ראשונה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שאנחנו בימים האחרונים עובדים מאוד קשה כדי לתת פה מענה לסוגיה לא פשוטה. הכול בסדר בנגמ"ש. אני מודה לשלום עכשיו. שלום עכשיו שלחו לנו יתושים קטנים כאלה – עוד בג"ץ ועוד בג"ץ – והיום בזכות האנשים הטובים ביותר בשלום עכשיו אנחנו לא נלחמים ביתושים אלא מייבשים את הביצה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ', חברו של בנט למפלגה, אמר: "התקדמנו עוד שלב למען ההתיישבות, למען עם ישראל למען מדינת ישראל. זהו חוק ציוני, ערכי, יהודי. זהו חוק צודק".

ח"כ בני בגין (הליכוד) הפר את המשמעת הקואליציונית והצביע נגד החוק. בתגובה, בגין הושעה מוועדת החוקה.

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"