9:04 17/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוק ההמלצות אושר בוועדת הפנים

חוק ההמלצות אושר בוועדת הפנים

לאחר דיון סוער בוועדה יעלה חוק ההמלצות לקריאה ראשונה במליאת הכנסת. עפ"י המתווה, המשטרה לא תפרסם המלצות כולל בתיקי נתניהו. לפיד: "חוק תפור לבנאדם אחד"

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך וח"כ דוד אמסלם. צילום: פלאש 90
מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך וח"כ דוד אמסלם. צילום: פלאש 90

לאחר דיון סוער, ועדת הפנים בראשות ח"כ דוד אמסלם אישרה לקריאה ראשונה את "חוק ההמלצות". הצעת החוק תעלה היום (ב') להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. אמש אושרה ההצעה בוועדת השרים לחקיקה.

עפ"י מתווה הפשרה שהושג בין מפלגות הליכוד וכולנו, המשטרה לא תוכל לפרסם את חוות דעתה בכלל התיקים הפליליים, כולל בתיקים מתנהלים הנוגעים לרה"מ בנימין נתניהו. בתיקים בהם קיים פרקליט מלווה לא תוגש המלצת משטרה אלא אם יבקש זאת היועץ המשפטי לממשלה, אך זו לא תפורסם בכל מקרה.

הדיון בוועדה נדחה מספר פעמים בכשלוש שעות על מנת להבטיח רוב. חברי הכנסת מיקי רוזנטל ויואל חסון מהמחנה הציוני מתחו ביקורת ולכך הצטרפה ח"כ תמר זנדברג ממרצ.

"חוק תפור לבנאדם אחד", אמר יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד במהלך ישיבת סיעה. "אחרי שנתניהו אמר שחשוב שהחוק לא יהיה קשור אליו אישית, הם נלחמו כמו משוגעים כדי שהחוק יהיה קשור אליו אישית. דאגו שהחוק יחול גם על חקירות נתניהו".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר בתגובה בישיבת סיעה: "חוקי השחיתות של נתניהו חצו היום את קו האל חזור. אנחנו ממש קרובים לטורקיה. נתניהו אמר ׳לא יהיה כלום׳ – אולי אכן לא יהיה כלום. אבל לא בגלל שאין כלום אלא משום שיש כאן קואליציה רופסת וחלקים ממנה גם מושחתת ושותפה לפשע – פשע טירפוד החקירות ופשע הסתרת האמת מעיני הציבור".

"איפה הכבוד שלכם חברי הקואליציה? בשביל זה בחרו בכם מיליוני ישראלים? תסתכלו מה נהיה מכם? כמו אחרוני חברי הכנופיות שנשלחים לשבש חקירות ולנקות את זירות הפשע? זה מה שאתם עושים היום. אני אומר כאן לכל אזרחי ישראל – מתחייב בפניכם: את כל חוקי השחיתות נבטל בחודש הראשון לממשלתנו", הצהיר גבאי.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רהמ נוחת בגוגראט

נתניהו מעריך: השגרירות האמריקאית תעבור תוך שנה

ראש הממשלה נתניהו נחת הבוקר (ד') בגוג'ראט וזכה לקבלת פנים חמה. בשיחה עם עיתונאים הכריז כי "אמריקה עוברת שינויים מרכזים ביחס לסכסוך"