חברת הכנסת סופה לדבר () הגישה בשם מפלגתה על טיוטת שאושר היום והוא לא יעלה מחר להצבעה. " במתכונתו הנוכחית מרחיק כל מי שמנסה ורוצה להתקרב ליהדות", נכתב בערר, "החוק הזה פוגע במערך הגיור של רבני צהר, ופוגע בסיכוי של אזרחים רבים בישראל, שעלו לארץ מכוח חוק השבות, משרתים בצבא, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מסים – להימנות על העם היהודי". יש לציין שעל פי חוק השבות, גם מי שאינו יהודי על פי ההלכה, זכאי להגיע לישראל בתנאי שהוא נמנה על "זרע ישראל".

הרבנות הראשית לישראל בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ההצעה תעגן בחקיקה את כגוף האחראי הבלעדי על הגיורים. לישראל בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

עוד נכתב בערר שהוגש, כי "בשנים האחרונות עשה מנהל הגיור הכול על מנת להקטין את מספר המתגיירים, באופן כזה שאפילו רות המואבייה לא הייתה מצליחה לעבור בנוסח הנדרש ממתגיירים היום. השינוי היחידי שדרוש היום בנושא הוא החזרת הסמכות לרבני הערים להקים בתי דין לגיור, ולגייר בכל עיר ועיר כפי שהיה נהוג עד אמצע שנות התשעים".

הצעת חוק הגיור הממלכתי שאושרה היום (א') בוועדת השרים לענייני חקיקה, אמורה לעגן בחקיקה את הרבנות הראשית כגוף האחראי הבלעדי על הגיורים במדינת ישראל. במפלגת 'ישראל ביתנו' מתנגדים למהלך ומסבירים כי "מתוך העיקרון אין בכוונתנו לתת יד לחוק שיעמיק את הפילוג והקרע בתוך העם היהודי". אולם למרות התנגדותה של המפלגה, יו"ר 'ישראל ביתנו' השר נעדר מהישיבה.

מתנגדים למונופול בגיור. יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90
התנגד אך נעדר. יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.