: מועצת גדולי התורה הורתה לחברי הכנסת החרדים לפרוש מהקואליציה אם שהציע משרד הביטחון יאושר ככתבו. מאחורי הקלעים, חושף כתבנו אלירן טל, המועצה החסידית בדקה עם הפוליטיקאים שלה בכנסת מה עמדת ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה, כך הבינו הוא רוצה להתקדם עם החוק – אבל בהסכמה עם המפלגות החרדיות.

הם מעוניינים לדחות את ההחלטה על החוק, אותו יוזם משרד הביטחון. המטרה שלהם – לדחות את החוק כמה חודשים קדימה, לעבר מושב החורף, אז יתקרבו יותר למועד הבחירות המקורי. כמו כן, החרדים רוצים להכניס שינויים לחוק הקיים. בין היתר, המטרה היא להוריד את הסנקציות הכלכליות, אך הורדה בוטה מדי עלול להוביל לפסילה מוחלטת של החוק בביהמ"ש העליון.

כזכור, ביום שני האחרון פורסמו מסקנות הוועדה לבחינת גיוס בני הציבור החרדי המשותפת למשרד הביטחון ולצה"ל. הוועדה המליצה על קביעת יעדי גיוס חדשים לצה"ל ולשירות הלאומי, העלאה שנתית הדרגתית במספר המשרתים, סנקציות כלכליות משמעותיות על אי- עמידה ביעדי הגיוס וקידום הטבות ותגמולים לכלל המשרתים.

זאת אינה הפעם הראשונה בה חוק הגיוס מאיים לפרק את הממשלה. גם לפני כשלושה חודשים איימו שני הצדדים – שר הביטחון אביגדור ליברמן והמפלגות החרדיות – לפרק את הממשלה.

חדשות 20

חדשות 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.