בעקבות הסערה הרבה שהתעוררה בעקבות עמדת המדינה נגד אימוץ בידי זוגות להט"בים הבהיר היום (ג') חבר הכנסת מטעם הליכוד אמיר אוחנה כי לא יצביע עם הקואליציה עד שתשונה העמדה, והודיע על כך ליו"ר הקואליציה דוד ביטן. אוחנה הוסיף וכינה את עמדת המדינה בנושא "קו פרשת המים".

ח"כ אוחנה עם בן זוגו וילדיו. צילום: פייסבוק
ח"כ אוחנה עם בן זוגו וילדיו. צילום: פייסבוק

"מדובר בהחלטה לתקן עוול ארוך שנים – כזה שהתחולל לא רק תחת כהונתו של שר הרווחה הנוכחי, אלא גם תחת כהונתם של שרי רווחה מיש עתיד וממפלגת העבודה", הוסיף אוחנה, בפוסט אליו צירף תמונה משפחתית עם בן זוגו וילדיהם. "אני מודיע בזאת שעד שההחלטה לא תשונה מהותית ולא סמנטית ונושא האימוץ ייבחן בכל מקרה לגופו ובאופן שיוויוני שאיננו מפלה קטיגורית בין הורים מיועדים להט"ביים לכאלה שאינם – לא אצביע עם הקואליציה".

אתמול כתב אוחנה בחשבון הפייסבוק שלו כי "היכולת לספק לילד את כל צרכיו החומריים והרגשיים, אינה תלויה בנטיה מינית או בזהות מגדרית".

גם שר הרווחה חיים כץ פנה היום לבג"ץ, בבקשה למתן הארכה לטובת "בחינה מחודשת של הסוגייה". כץ ציין כי הבקשה נועדה לכך "שגורמי המקצוע יבחנו את הנושא מחדש ויביאו בחשבון את כלל השיקולים העומדים על הפרק". עוד כתב כץ בבקשת הדחייה כי "נדגיש כי תיושם הרפורמה בשירותי האימוץ על מנת לייעל את התהליך לטובת כלל האזרחים הרוצים לאמץ במדינת ישראל".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20