הלווית מחבל בכפר סילוואד. צילום: פלאש 90

 

חוק גירוש משפחות מחבלים יעלה היום (ד') להצבעה בכנסת. כזכור, לפי הצעת החוק, אותה יזמו יו"ר השר החינוך וחבר מפלגתו , יוכל המפקד הצבאי ביהודה ושומרון, אלוף פיקוד המרכז, לגרש משפחת מחבלים שפגע או ניסה לפגוע תוך 7 ימים ממועד הפיגוע, מאזור מגוריהם לאזור אחר ביהודה ושומרון.

למרות שבכירי שירות הביטחון הכללי הביעו תמיכה בחוק, מי שמתנגד לו הוא היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט. ביום ראשון האחרון, התנגדות מנדלבליט גרמה לתקיעת החוק בדיוני ועדת השרים לענייני חקיקה. בהמשך, החוק עלה שוב בישיבת ראשי הסיעות והוחלט לדחותו לישיבת הקבינט – בה לבסוף לא עלה. בעקבות כך, החליטו יוגב ובנט להעלות את ההצעה למליאה – גם בלא תמיכת הממשלה.

יוגב קרא היום לממשלה לתמוך בהצעה: "זה הזמן להחליט: מי אחראי לביטחון אזרחי ישראל – ממשלת ישראל, או היועץ המשפטי לממשלה? מי יגן על אזרחי ישראל, שירות הביטחון הכללי או דינה זילבר?".

"מזה כחצי שנה הצעת החוק עומדת על סדר היום של ועדת השרים לענייני חקיקה אך שוב ושוב נתקעת, בגלל התנגדות היועמ"ש. השבוע, כשהגענו לישורת האחרונה, היועמ"ש נעמד על רגליו האחוריות על מנת לעצור את החוק. אני קורא לשרי הממשלה, ובראשם שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, לחזק את ההרתעה, לאשר את החוק שימנע פיגועים, יציל חיים ויגן על ביטחון אזרחי ישראל", הוסיף יוגב.

ח"כ מוטי יוגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.