0:12 27/05/2018

חופש החינוך

היום צפויה ועדת השרים לחקיקה להצביע על ביטול לימודי הליבה. כפיית לימודי ליבה היא לא נכונה וגם לא תועיל. בדרכים אחרות ניתן יהיה להשיג את אותן תוצאות ובהצלחה יתרה

היום צפויה ועדת השרים לחקיקה להצביע על ביטול לימודי הליבה.
ביטול החוק המחייב ללמוד לימודי ליבה הוא זה הדבר הנכון לעשות.

"אפשר לעודד ללמוד לימוד ליבה, אבל חיוב בחוק רק  יביא רק לתוצאה ההפוכה". צילום: פלאש 90
"אפשר לעודד ללמוד לימוד ליבה, אבל חיוב בחוק רק יביא רק לתוצאה ההפוכה". צילום: פלאש 90

 

להורים יש את הזכות המלאה להחליט לשלוח את ילדיהם לאיזו מערכת חינוך שהם רוצים ולהחליט איזה חינוך הם רוצים שילדיהם יקבלו שם.

כמו שהורים יכולים לבחור האם לשלוח את ילדיהם לבית ספר טכנולוגי או מדעי, לבית ספר חקלאי או לבית ספר שבו התלמידים יכולים לבחור את המורים שלהם ואת התוכן שהם ילמדו. כך גם החברה החרדית יכולה לבחור את הדרך שבה היא רוצה לחנך את ילדיה וכל הורה יכול לבחור בתוך זה מה הוא רוצה שילדו יקבל ומה לא. אפשר לעודד ללמוד לימוד ליבה, אבל חיוב בחוק רק  יביא רק לתוצאה ההפוכה.

כאשר יאיר לפיד חוקק את חוק הגיוס הוא עצר את מגמת העלייה של חרדים המגייסים לצבא. כיום, המגמה חזרה לעלות והיא גוברת וגדודים חדשים נפתחים. גם המכללות החרדיות נמצאות היום בתנופה ויותר ויותר חרדים בוחרים מיוזמתם לצאת לשוק העבודה הכללי בתחומי השיווק ותקשורת, טכנולוגיה וסייבר, חינוך ורפואה ועוד.

כל עוד ילכו עם החרדים ראש בראש הם יסתגרו עוד יותר. צריך לתת להם לעבור את התהליך הזה בקצב שלהם.
ברגע שהמחוקקים יפנימו שיש דרכים אחרות על מנת להוביל לכך, גם התוצאות יגיעו, ויותר מהר ממה שאנחנו חושבים.

מרדכי שטכלברג

מרדכי שטכלברג

אולי יעניין אותך גם

הפגנות סוערות בבריטניה על רקע מעצרו של פעיל ימין

טומי רובינסון, אקטיביסט ועיתונאי עצמאי הפועל נגד תהליכי האסלאמיזציה בבריטניה נעצר כשסיקר משפט אונס קבוצתי ושידול לזנות בו נאשמים מספר מוסלמים. בתגובה הפגינו מאות ברחוב דאונינג