במבצע משותף למשרד הביטחון, משרד החוץ וחברת התעופה אל על, ינחת בישראל בצהריים מדרום קוריאה משלוח של חומרים כימיים (ריאגנטים) הנחוצים להמשך הבדיקות לחולי קורונה.

כחלק מהמטען יגיעו גם כ-30 חליפות מיגון לצוותים רפואיים. לאור הדחיפות, הובילה יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון מבצע בזק להבאת החומרים לישראל, עוד לפני כניסת חג הפסח. משרד החוץ ושגרירות ישראל בסיאול ארגנו את אישור הנחיתה במדינה. מטוס דרימליינר (787) של אל על נחת אמש בדרום קוריאה והמריא בחזרה לפנות בוקר עם המטען.

שר החוץ ישראל כ״ץ: ״משרד החוץ מגוייס למאבק בקורונה ונמצא בחזית המאבק. פעילות משרד החוץ והדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם, מאפשרת את הגעת הציוד הכל כך נחוץ להתמודדות יעילה עם המגפה״.

שר הביטחון, נפתלי בנט: “אני מודה לאנשי משרד הביטחון ואל-על, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח, ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבינלאומית. משרד הביטחון וצה”ל ממשיכים לפעול 24/7, כדי לטפל בכל משימה וצורך, כחלק מהמערכה הלאומית נגד הקורונה”.

מנכ”ל אל על, גונן אוסישקין: “אני גאה באנשי אל על שנרתמו בזמן קצר לטיסה לסיאול, יעד שאיננו חלק מרשת הנתיבים של אל על, על מנת להביא ארצה לפני החג ציוד חיוני למדינת ישראל”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.