דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוליית טרור חוסלה ע"י כוח מגלן, רגע לפני שחדרה לישראל

חוליית טרור חוסלה ע"י כוח מגלן, רגע לפני שחדרה לישראל

צה"ל מתיר לפרסם כי בחסות ההפגנות בעוטף עזה אתמול, התרחש אירוע חריג שכלל קרב יריות בין יחידה מיוחדת של מגלן לבין חולייה של שמונה מחבלים.

הותר לפרסום: אתמול (ב') בשעות אחה"צ, בעוד כוחות גדולים מתמודדים עם אלימות קשה, התקבל בצה"ל מידע מודיעיני על חולייה שמתכננת פיגוע מטען וחדירה לשטח ישראל.

בצה"ל מיד מקמו כוח של יחידת מגלן מול צפון הרצועה. לאחר מכן הגיעה החולייה שיצאה מתוך מפרי הסדר ופתחה באש לעבר שני רכבים ממוגנים של כוחותינו. בנוסף, נזרקו לעברם כמה מטענים. לוחמי מגלן השיבו באש והחל קרב שבסיומו חוסלו 8 מחבלים חמושים. לא היו נפגעים לכוחותינו.

בהמשך, כלי טייס וטנק תקפו מטרות חמאס ששלטו על המרחב ובחסותן פעלו המחבלים. בצה״ל אומרים כי לאחר סריקות במרחב נמצאו אמצעי לחימה, מטען, אקדח ונשק קר מסוגים שונים. כמו כן נמצאו שאקלים לצורך קריעת הגדר במטרה לאפשר חדירה המונית של המחבלים.

להערכת צה"ל, חמאס מקיים בשעה זו הערכת מצב לאחריה הם יחליטו לאן פניהם. בצה״ל לא יודעים לאן פניו של ארגון הטרור ומבהירים כי הכוחות פרוסים בכוננות גבוהה ומוכנים לעל תרחיש.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"