"הבעיה האמיתית של תחבורה ציבורית בישראל היא לאנשים שצריכים להגיע למקומות חיוניים כמו בתי חולים ולכן היא נדרשת בנסיעות בינעירוניות. בתוך תל אביב תחבורה ציבורית בשבת אינה דבר משמעותי. תל אביב עיר קטנה שאפשר להתנייד בה באופניים וברגל, לא צריך אוטובוס", כך אמר ראש העיר תל אביב רון חולדאי לשמיניסטים בתיכון חדש בשיחה שערך בבית הספר בשבוע שעבר וצוטט ב'דה מרקר'.

חולדאי אף הדף את הטענה כי מצוקת החנייה בעיר היא שלילית. שכן, לדבריו, שפע חניה מושך אנשים שמגיעים מחוץ לעיר להגיע בנסיעה במכוניותיהם הפרטיות לתוך תל אביב. הוא לדבריו, דואג קודם כל לתושביו.

משנה עמדות? תחנת אוטובוס בת"א. צילום: תומד ניוברג, פלאש 90

 

נזכיר כי רק לפני כחמישה חודשים הכריז ראש העיר על קידום 24 קווי תחבורה ציבורית בשבת, חמישה ימים לפני הבחירות המקומיות, בהן ניצח. הוא התעקש אז כי למרות העיתוי, אין קשר בין הכרזה זו לבחירות הקרבות והסביר כי זו עמדתו מימים ימימה. "אנחנו לחצנו כבר לפני שנים להכשיר עוד קווי שירות", אמר ראש העיר בראיון ל-ynet. "אני לא מבטיח הבטחות סרק. באפריל זה אמור להתחיל לעבוד, בסביבות פסח", הבטיח.

בעיריית תל אביב מסרו בתגובה ל'דה-מרקר' בהקשר זה כי "ראש העיר נוהג להופיע מידי שנה בפני שכבות י"ב של התיכונים בעיר, לשוחח עם התלמידים על נושאים המעניינים אותם ולענות לשאלותיהם".



מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20