וועדה הקרונה מתכנסת בשעה זו לדיון בהשלכות המשבר על הרשויות המקומיות בהשתתפות: ראש עיריית תל-אביב יפו רון חולדאי, יו”ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, ראש עיריית דימונה, בני ביטון, ראש עיריית שפרעם, עורסאן יאסין, רח”ט עורף במל”ל טליה לנקרי, ומנהל מינהל החירום במשרד הפנים אלי רגב.

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי: “יש בעיה עם העובדים הזרים בתקופה הזאת, אין להם פתרונות כמו דמי אבטלה, חסכונות, מסגרות תומכות, לכן, השגנו תרומות ונתנו להם תלושי מזון ל-3 שבועות. בנוסף, אם זר יחלה – אין לנו איך לבודד אותו. הם הראשונים להיפגע וזורקים אותם מהבית, עוד מעט יהיו לנו אנשים ברחוב”.

מסתננים בדרום תל אביב. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

עוד אמר חולדאי: “צריכים שתהיה חצי שנה דחיה בנושא הדירות. אם לא נעצור את העניין של שכר הדירה, אנחנו עלולים לראות בזמן הקרוב הרבה מחוסרי דיור. התמונה שתהיה פה תהיה דומה לאוהלים ברחוב ב-2011”. חולדאי סיפר בוועדה כי הוא זה שגרם לשחרור כספי הפקדון שהופקדו במסגרת החוק שנועד להפעיל לחץ על המסתתנים לשוב לארצות מוצאם. לדבריו הוא זה שדאג “להשיג אישור מהמדינה כדי שישחררו לחלק מהעובדים (המסתננים הבלתי חוקיים) פיקדונות כספיים שהופקדו עבורם כדי שיוכלו בינתיים לחיות ממשהו”. חולדאי אף דרש בוועדה שההליך של שחרור הפיקדונות של המסתננים יעבור בהליך חירום.

על דבריו אלו הגיב יו”ר הוועדה ח”כ שלח מיש עתיד: “אם זה יגיע לוועדה זה יעבור תוך 24 שעות בשלוש קריאות. אנחנו נברר את הנושא ונדאג שיסודר במהרה”.

בדרום תל אביב זועמים על חולדאי
תושבים בדרום תל אביב זעמו על דבריו של חולדאי. תושבת דרוך תל אביב, שפי פז, מסרה בתגובה לדברי חולדאי: “במשך שנים רון חולדאי סירב בעקשנות לעלות לירושלים לדיוני ועדות הכנסת בנושא המסתננים ודרום תל אביב. אבל היום הוא עלה בזום וסובב שוב את הסכין בגב של תושבי דרום תל אביב. כי אם היתה בלבם איזושהי תקווה שבתום ימי הקורונה יבינו המסתננים שהחגיגה נגמרה ויתחילו לעזוב בהמוניהם, חולדאי כבר ידאג שהעבדים שלו מהגיטו בדרום העיר יקבלו את רשת הביטחון שלהם ויקבעו עוד יותר את אחיזתם בשכונות”.

 

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.