דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוטובלי משוכנעת: הפטור מוויזה לארה"ב קרוב מתמיד

חוטובלי משוכנעת: הפטור מוויזה לארה"ב קרוב מתמיד

הסכם ביטול הוויזות לארצות הברית מתקרב , זאת לאחר שמשרד המשפטים ומשרד החוץ הגיעו להסכמות עם הממשל האמריקאי, תוך כדי "שמירה על פרטיות אזרחי ישראל והדרישות האמריקאיות"

הבוקר הודיעה שרת המשפטים איילת שקד כי הסכם ביטול הוויזות לארצות הברית קרוב מתמיד. בחשבון הטוויטר שלה בישרה הבוקר (ב') שקד כי "סוגרים הסכם לביטול הוויזות. מאז כניסתי לתפקיד אנחנו עובדים מול האמריקאים להצטרף לקבוצה נבחרת של מדינות שאזרחיהן פטורים מהשגת ויזה לכניסה לארהב. מצאנו את האיזון בין שמירה על פרטיות אזרחי ישראל לבין הדרישות האמריקאיות".

בתוך כך, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, יוזמת הפטור מוויזה לישראלים שטסים לארה"ב, בירכה את מאמצי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והיועץ המשפטי של משרד המשפטים רועי שיינדורף על התקדמות במציאת פתרון יצירתי לסוגיית הפגיעה בפרטיות לקידום הפטור מוויזה לארה"ב.
חוטובלי אמרה: "משרד החוץ פועל במישורים מקבילים להורדת אחוזי הסירוב של הישראלים לקבלת הוויזה לארה"ב, משוכה שעדיין מגבילה את השגת ההסכם המיוחל ואני עתידה להיפגש עם הקונסול האמריקאי לבדיקת הסוגייה כצעד הבא בקידום הפטור מוויזה".
לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

חוק הלאום: מסע ההסברה של אבי דיכטר נמשך

הכנסת אמנם בפגרה, אבל ח"כ אבי דיכטר, יוזם חוק הלאום, עובר מכפר לכפר ומסביר לדרוזים ולבדואים איתם הוא נפגש על נחיצות החוק. היום הגיע דיכטר לכפר הבדואי זרזיר בצפון, שם נפגש עם מובילי דעת קהל