נפגשה היום (ג') עם של בכירים ממשרד האוצר האמריקאי לצד בקרנות פיננסיות גדולות. המשלחת, שמעוניינת בקידום בישראל, ביקשה לקבל סקירה על המאבק בארגון החרם על , ה-.

פגישת סגנית שר החוץ חוטובלי עם הבכירים האמריקאים. צילום: דוברות סגנית השרה
פגישת סגנית שר החוץ חוטובלי עם הבכירים האמריקאים. צילום: דוברות סגנית השרה

 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה לחברי המשלחת: "אתם ההוכחה לכך שתנועת ה-BDS נכשלה. משלחות שעוסקות בהשקעות בישראל, הן המענה הטוב ביותר לאלו המבקשים להחרים את ישראל". סגנית השר סיפרה כי בשנה האחרונה הצטרפה המדינה העשרים בארה"ב לחקיקה נגד BDS. "ברמה הממשלתית זאת הפעולה האפקטיבית ביותר וחשוב שהמגמה הזאת תימשך ונראה עוד ועוד מדינות שיצטרפו לחקיקה. קמפיין החרם לא נאבק למען זכויות אדם, בדיוק להפך. הוא שולל זכויות, הוא מבקש לשלול את זכותה של ישראל להתקיים, בעוד מדינת ישראל הופכת לנכס לעולם בזכות מערכת כלכלית יציבה וחברות בינלאומיות המעוניינות להשקיע בטכנולוגיות שנותנות מענה לבעיות היום יום".

"אלו שמחרימים את ההתנחלויות פוגעים בפלשתינים שרוצים לעבוד בישראל", אמרה סגנית השר והוסיפה: "האירוע הקשה ביום שישי בהר הבית מבקש לפגוע בסמלים לאומיים שלנו ולהפר את החיים המשותפים. אנחנו לא ניתן לזה לקרות. ישראל מחויבת לשמור על הביטחון של כולם במקומות הקדושים".

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.