סגנית שר החוץ נפגשה היום (א') עם נציגים מהאיחוד האירופי. חוטובלי את שגריר  לארס פאבורג-אנדרסן, משלחת יועצים מהאיחוד האירופי לאו"ם לענייני המזרח התיכון ונציגים נוספים

ציפי חוטובלי איחוד אירופי צילום ללא קרדיט
ציפי חוטובלי עם נציגי האיחוד האירופי.

.

במהלך הפגישה, חוטובולי אמרה לנציגים כי הקהילה הבינלאומית צריכה לבחון מחדש את גישתה לסכסוך המתמשך במזרח התיכון. "לא ניתן להתעלם מהעובדה שפתרון שתי המדינות נכשל. אנחנו נמצאים בתקופה של חשיבה מדינית חדשה. 25 שנה של פעולות פלשתיניות המתנגדות לעצם קיומה של ישראל, מחייבות חשיבה חדשה על מהו הפתרון", אמרה חוטובלי.

סגנית שר החוץ הדגישה כי פשרה על חלוקת שטחים לא תספק פיתרון לסכסוך. "ברור שהמחלוקת איננה טריטוריאלית, אחרת הפלשתינים מזמן היו מסכימים לכל תכניות החלוקה שהוצעו להם. העולם לא יכול להמשיך לקבל את הנרטיב הפלשתיני ששולל את זכותה של מדינת היהודים להתקיים".

בתוך כך, חוטובלי אמרה כי האיחוד האירופי צריך להכיר בזכותם של היהודים ליישב את השטחים המשוחררים ביהודה ושומרון. "ההתיישבויות הן חוקיות, לעם ישראל קשר היסטורי ארוך שנים עם . הנטייה לתלות את הסכסוך בהתיישבויות מתעלמת מההיסטוריה ומהעובדה שהסכסוך הוא בן 100 שנה. הניסיונות להעביר את הפתרון של הסכסוך לאו"ם לא יעבוד. אין תחליף לדיון ישיר בין הצדדים".

בסיום דבריה, סגנית שר החוץ ביקשה מנציגי האיחוד להקפיד על כך שכספים שהוא מעביר לרשות הפלסטינית לא ינותבו למחבלים ולפעילות . "על ממשלות המערב לשים דגש על כספים שמועברים למשפחות המחבלים ולשקול צעד דומה לזה של בריטניה בהקשר זה", אמרה חוטובלי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא