סגנית שר החוץ קיימה הבוקר (ב') תדרוך לשגרירים הזרים בנושא הצעת ההחלטה שתעלה בשבוע הבא להצבעה בוועדת המורשת של אונסק"ו אשר מגדירה את בחברון כאתר מורשת פלסטיני. זאת כחלק ממאמצי משרד החוץ להשיג שליש חוסם לטרפד את ההצעה.

מתוך לפני כולם א'-ה' ב-19:30

במהלך התדרוך הציגה חוטובלי את העובדות בשטח במערת המכפלה וסקרה את הקשר ההיסטורי בן 4000 השנים לעיר . בפנייה לשגרירים אמרה: "בשנים האחרונות הפלסטינים מצאו שיטת עבודה לנצל את הארגונים הבינלאומיים כדי להכחיש את ההיסטוריה. כל אתר יהודי עבר איסלאמיזציה וזה מגיע לאבסורד במקומות שהם סמל של המורשת היהודית כמו וחברון".

עוד ציינה סגנית השר החוץ במהלך התדרוך שחודש הרמדאן עבר בשלום ולא הוגשה תלונה פלסטינית על המצב במערה: "הפלסטינים משתמשים בתצלומים שאינם קשורים למערת המכפלה כדי לטעון טענות שקריות. אסור לאונסק"ו להפוך לכלי פוליטי לקידום תעמולת שקר", סיכמה.

כאמור בוועידת המורשת של אונסק"ו שתיערך בשבוע הבא בקראקוב, תעלה לדיון הצעה פלסטינית לפיה מערת המכפלה תוכר כאתר מורשת עולמי. על ההצעה, שהגישו מדינות ערב, יצביעו 21 נציגי המדינות החברות בוועידה, ובימים אלו פועלת ישראל במאמץ קדחתני לגייס גוש חוסם שימנע את השגת הרוב הנדרש לרישום האתר. הכרזה על מערת המכפלה כאתר מורשת עולמי – אם תתקבל – תקבע תודעה בינלאומית לפיה מדובר באתר פלסטיני. בהקשר הרחב עלולה ההכרזה להשפיע על שאלת הריבונות והזכות ההיסטורית של שאר המקומות לגביהם טוענים הפלסטינים. כמו כן, על ישראל יוטלו מגבלות בכל הנוגע לבנייה, שימור ופיתוח של האתר ושטח מסוים שמסביבו.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בתדרוך לשגרירים הזרים בנושא הצבעה בוועדת המורשת של אונסק"ו המגדירה את מערת המכפלה בחברון כאתר מורשת. ללא קרדיט
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בתדרוך לשגרירים הזרים, היום

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.