סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי. צילום: פלאש 90

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי. צילום: פלאש 90

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי יוצאת הלילה למסע קמפוסים בארה"ב. לראשונה פוליטיקאית בכירה יוצאת לקמפוסים המובילים בארה"ב כדי להילחם בתעמולה האנטי ישראלית שמפיצה שקרים על מדינת ישראל.

"אני יוצאת לדבר עם הדור הצעיר בארה"ב שגדל על שקרים בכל הנוגע לישראל. חשוב לי לחשוף בפניהם את האתגרים המשותפים הניצבים בפני מדינות דמוקרטיות מול האיסלאם הקיצוני, ולשתף אותם בסיפור המופלא של מדינת ישראל שמשגשגת אל מול כל האתגרים", אמרה חוטובלי ערב יציאתה למסע.

לצורך המסע, משרד החוץ השיק פיילוט לבקשת סגנית שר החוץ חוטובלי – ארבעה ספרונים בצבעי יסוד, במשל ל-Israel Basics. כל חוברת עוסקת בסוגיית ליבה אחרת הנוגעת לסכסוך בן 100 השנים עם הערבים, על פי חלוקה לנושאים מרכזיים: ההתנחלויות היהודיות, ‏מאה שנות טרור, ‏הכמיהה לשלום ו‏הנס של ישראל.

ספרי ההסברה בהוצאת משרד החוץ
ספרי ההסברה בהוצאת משרד החוץ

לראשונה, ביוזמתה של חוטובלי מוצגות לראשונה סוגיות הליבה בחזית ההסברה: "ישראל לא מתנצלת על בניית החיים במשך 3000 שנה מאז העם היהודי החל את דרכו ההיסטורית ביהודה ושומרון. אני מגיעה עם מסר ברור לקמפוסים שהסיבה להיעדר השלום היא ההסתה והחינוך הפלשתיני לדור הצעיר שלא מספק להם תקווה".

סגנית שר החוץ תרצה באוניברסיטת פרינסטון, באוניברסיטת קולומביה ובאוניברסיטת ניו יורק. לקראת כל הרצאה תיפגש חוטובלי עם פעילים פרו ישראלים הפועלים בקמפוסים כדי לשמוע מהם את הבעיות והאתגרים שהם חווים במאבק על ישראל בקמפוסים. "חשוב לי לתת לפעילים למען ישראל את ההרגשה שישראל עומדת מאחוריהם וכעת יש להם גם תכנים רשמיים הנוגעים לשאלות שהם מתמודדים איתם בקמפוסים. המטרה שלי לשמוע מהם מהשטח במה אנחנו יכולים לסייע", סיפרה.

"זירת הקמפוסים היא אחת הזירות הקשות והחשובות ואני מגיעה כנציגת הממשלה ונציגה של מפלגת השלטון למסע שיחל את העבודה הקשה בשינוי המגמה כלפי ישראל בקמפוסים בארה"ב ושהסטודנטים שמזדהים עם ישראל לא יפחדו לומר את דעתם, כפי שקורה היום", הוסיפה חוטובלי.

בנוסף, במהלך המסע ושהייתה בארה"ב, תשתתף סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בכנס ה-iac בוושינגטון ותישא דברים. לסגנית השר מתוכננות פגישות גם עם נציגי הקהילה היהודית בניו יורק.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20