לאחר שבית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת, והצהרתו התקיפה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בו תקף בחריפות את מפלגת 'כחול לבן'. הרשתות החברתיות וכלי התקשורת הוצפו בתגובות רבות על הנושא, ליקטנו עבורכם את התגובות הבולטות. מוזמנים להגיב לנו כאן, ואת התגובות הטובות ביותר – נוסיף לכתבה.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד: העתירה של הליכוד, היא נגד החלטה תקדימית, חצופה וחורגת מסמכות, של יועץ משפטי. בשום אופן לא משפטיזציה של תהליך דמוקרטי. אלו שלא מבינים את ההבדל, הם אלו שבדר"כ עותרים נגד החלטות דמוקרטיות. לא נאפשר לפקיד להפוך את הכנסת לכלי שרת בקמפיין ה"רק לא ביבי" ולשלול את סמכותו של יו"ר הכנסת.

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ח"כ ניצן הורוביץ: "נתניהו ביקש חסינות, אז נדון בה. זה עד כדי כך פשוט. כל מה שעשה יועמ"ש הכנסת זה לעמוד בלשון החוק. ועדת הכנסת תתכנס, למרות הנסיון הבזוי של אדלשטיין למנוע זאת. המחנה הדמוקרטי יצביע נגד מתן חסינות לנתניהו. בעד שלטון החוק, בעד השווין בפני החוק. מי שיצביע באופן אחר, מי שיסייע לנתניהו לחמוק ממשפט צדק בעבור תופיני שלטון למיניהם, בפועל יהיה שותף לפשע"

חבר הכנסת עמר בר-לב מסיעת העבודה-גשר: ״העציבה אותי עמדתו של ⁦‪יולי אדלשטיין הנוגדת את עמדת היועמ״ש של הכנסת. אני רק מקווה שלא ינהל סחבת בהתנהלות השוטפת והיעילה של ועדת הכנסת ושל מליאת הכנסת‏״

ח"כ יואב סגלוביץ (כחול לבן): "המובן מאליו התרחש. יתקיים דיון בבקשת חסינות שביבי עצמו ביקש מהכנסת הזו וניסה בכל דרך למנוע, כולל הכפשות ושקרים. האיש עם כתבי אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים, זועק על ניגוד עניינים. כל מעשיו ניגוד עניינים, עניינו שלו לפני ענייני המדינה".

 :עוד באותו נושא