"אתם היום חוד החנית של צה״ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור. אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד, בהם נמשיך להצטיין ולעשות הכי טוב שאנו יודעים למען ביטחון תושבי מדינת ישראל".כך אמר היום הרמטכ"ל, , בטקס הענקת ציון לשבח ליחידת על פעילות בשנה האחרונה. הטקס נערך בבסיס היחידה.

איזנקוט ציין כי בעבר השתתף בעצמו בטקס הענקת ציון לשבח ליחידה: "יחידת 'דובדבן' מציינת 30 שנים ליום הקמתה. הייתה לי הזכות להיות בטקס דומה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לפני 12 שנים כשיחידת 'דובדבן' הובילה את הלחימה מול טרור המתאבדים" והוסיף כי "למעשה זאת הפעם השלישית בה הרמטכ״ל נותן ציון לשבח ליחידת 'דובדבן'".

איזנקוט בטקס הענקת צל"ש ל'דובדבן'. צילום: דובר צה"ל
איזנקוט בטקס הענקת צל"ש ל'דובדבן'. צילום: דובר צה"ל

"בסופו של דבר, הכל קם ונופל על האנשים, על רוח הלחימה של האנשים, על צדקת הדרך של האנשים, על הנכונות להתגייס, על הנכונות להשתייך ליחידות דוגמת 'דובדבן' ולהוביל את הלחימה בטרור", אמר הרמטכ"ל.

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ליאור כרמלי, מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף אורי גורדין, מפקד חטיבת "הקומנדו", אלוף-משנה דוד זיני, מפקד יחידת "דובדבן" בשנתיים החולפות, אלוף-משנה קובי הלר (המשמש כיום כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה), מפקד יחידת "דובדבן", סגן-אלוף ע', מפקדי היחידה ולוחמיה.

הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם.

יחידת "דובדבן" הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור. יחידת "דובדבן" פיתחה והטמיעה אמצעי לחימה ייעודיים אשר העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.