דף הבית > מורשת > חדש: מהיום תוכלו לחגוג שמחות משפחתיות באתרי מורשת

חדש: מהיום תוכלו לחגוג שמחות משפחתיות באתרי מורשת

ברשות הטבע והגנים משיקים שירות חווייתי חדש בשם "פסיפס" במסגרתו ניתן יהיה לקיים טקסים ושמחות ב-15 אתרי מורשת

צילום: חגי דביר

בתקופה של חידושים ומודרניזציה, נהוג לחפש את התוכן המוסף והייחודיות בכל תחום, גם בתחום השמחות. כ-550 טקסים משפחתיים נערכים מדי שנה באתרי רשות הטבע והגנים ברחבי הארץ, ולנוכח הביקוש ההולך וגובר ברשות הטבע והגנים משיקים שירות חוויתי חדש בשם "פסיפס", אשר מסדירה את פעילות קיום הטקסים המשפחתיים באתריה ומזמינה את הציבור לקיים את טקסי בר/בת המצווה, חופה וקידושין ושמחות נוספות ב-15 אתרי מורשת היסטוריים ברחבי הארץ כך שהאירוע יקבל תוכן מוסף של חיבור לטבע, למסורת ולמורשת.

צילום: חגי דביר

 

השירות החוויתי מאפשר את קיום הטקסים עצמם ולא את החגיגה שנהוגה להיערך אחריה, לכן הוא לא כולל הסעדה או מערכות הגברה. 15 אתרי המורשת שיעמדו לרשות הציבור במסגרת "פסיפס" הינם: גן לאומי ברעם, בית הכנסת העתיק בשמורת הטבע גמלא, גן לאומי כורזים, גן לאומי חמת טבריה, גן לאומי ציפורי, גן לאומי בית שערים, גן לאומי תל מגידו, גן לאומי בית אלפא, גן לאומי אפולוניה, אתר לאומי הקסטל, גן לאומי הרודיון, עתיקות עין גדי, גן לאומי מצדה, גן לאומי תל ערד וגן לאומי באר שבע.
.

צילום: חגי דביר

 

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "רשות הטבע והגנים שמחה לאפשר לציבור בישראל ובעולם, לקיים טקסים ושמחות באתרי מורשת ברחבי הארץ. מרגש לראות את המגמה בציבור המבקש לערוך טקסים במקומות אותנטיים, בעלי תוכן וערך מוסף של חיבור לטבע, למסורת ולמורשת. טקסים אלו הנערכים באתרי המורשת היפים הפזורים בארץ מחיים אותם מהריסותיהם ומחברים אותנו לארץ המיוחדת שלנו".

אולי יעניין אותך גם

ברוך דיין האמת: הגאון רבי שלמה קורח הלך לעולמו

זקן רבני תימן ורבה של העיר בני ברק נפטר בבית החולים שערי צדק בירושלים והוא כבן 84. באחרונה חלה במחלה קשה