דף הבית > מדע וטכנולוגיה > חדש בפייסבוק: "מסנג'ר קידס"

חדש בפייסבוק: "מסנג'ר קידס"

הרשת החברתית החליטה להגדיל את פלח המשתמשים העצום שלה, ולפנות גם לילדים החל מגיל 6. ההורים יאשרו את כל "החברים" - ישירות מהאפליקציה שלהם

אפליקציית פייסבוק לילדים. צילום: פייסבוק
האפליקציה החדשה. צילום: פייסבוק

פייסבוק השיקה אתמול (שני) אפליקציה חדשה בשם "מסנג'ר קידס" המיועדת לילדים החל מגיל 6. לפי שעה תפעל האפליקציה רק במכשירי iOS, ועוצבה כך שילדים יוכלו לשוחח אך ורק עם משתמשים שאושרו על ידי ההורים.

במסיבת עיתונאים שקיימה פייסבוק בסן פרנסיסקו בשבוע שעבר פורטו אמצעי הזהירות שננקטו בכל הנוגע לשימוש בה. כך למשל הורים יוכלו להוסיף משתמשים לרשימת אנשי הקשר של הילדים אך ורק אם הם חברים של הורי הילדים בפייסבוק בעצמם.

ההורים ינהלו את האפליקציה של הילדים מתוך אפליקציית הפייסבוק שלהם עצמם. כמו כן, יוכלו הילדים לדווח על "חברים" באפליקציה שמתנהגים אליהם באופן נבזי, והודעה על כך תשלח להורים באופן ישיר. כמו כן המידע שיועבר באפליקציה יסרק על ידי תוכנות סינון וגם על ידי גורמים אנושיים על מנת לאתר תכנים בעייתיים דוגמת עירום. ברגע שיאותרו התכנים הם יוסרו באופן מיידי.

בעתיד אמורה האפליקציה אף לאפשר להורים להגביל את הזמן בו הם מתירים לילדים להשתמש בה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מחקר: הנחת תפילין מועילה לבריאות הלב

מחקר ראשון מסוגו, שנערך בארה"ב, מצביע על כך ששגרה קבועה של הנחת תפילין תורמת לבריאות הלב וכלי הדם. עורך המחקר: "הנחת התפילין היומית מייצרת הגנה טובה יותר על הלב ומפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לפגיעה קשה באירוע לבבי"