לאחר הכרעת הדין במשפט כפיר שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל, בחדשות 2 מדווחים כי הפרקליטות הצבאית במשפט תדרוש של 3 עד 5 שנים. משפחת נדהמה למשמע הדיווח וסיפרה כי אושרה אלאור, אִמו של אלאור התמוטטה בעקבות כך והובהלה לבית החולים.

יישלח למאסר? צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
יישלח למאסר? צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"צר לנו מאוד שגורמים בפרקליטות הדליפו אותה – ועוד בצורה מעוותת ומגמתית, כולל פרטים שכלל לא עלו בפגישה", נמסר מטעם המשפחה לחדשות 2. לטענתם, הם המומים שמידע כזה מודלף לתקשורת, בטרם צוות ההגנה של אלאור עודכן על כך.

זוהי לא הפעם הראשונה בה אמו מתקשה להכיל את הבשורות. גם במהלך הדיון האחרון במשפטו של בנה, בנובמבר, היא פונתה לבית החולים לאחר שהתמוטטה באולם בית הדין הצבאי ביפו.

דיון הפטריוטים על עונשו של לוחם כפיר אלאור אזריה
אושרה אזריה התמוטטה למשמע ההודעה
אושרה אזריה התמוטטה למשמע ההודעה

 

העונש המירבי המקובל בעבירות הריגה הוא מאזר של 20 שנה. התובעים עדיין מתלבטים אם לכוון לרף העליון שהציבו, של 5 שנים, מכיוון שאזריה לא הודה או הביע חרטה על המעשה ובשל האמירות הקשות של בית המשפט – או לרף התחתון של 3 שנים, מכיוון שלזכותו נזקף כי הוא חייל מצטיין ולוחם קרבי ששירת בגזרה קשה.

על פי ההערכות ושיכלול הנתונים, נראה כי הפרקליטות תכוון לרף התחתון ותבקש מאסר של 3 שנים.

בין הסנגוריה לתביעה יש גישושים בניסיון להגיע להבנה לפני מועד דיון הטיעונים לעונש שיחול ביום שלישי הקרוב (24.1), אך הפערים בין הצדדים גדולים מדי.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.