No Tag To Print

מסע הלוויה של איתמר בן גל. צילום: אהוד אמיתון/TPS
צילום: נתנאל אריאל

חגיגת בר ובת מצווה שאין בה מוגבלות

שבעה חניכים מעמותת 'עלה' בבני ברק חגגו הבוקר (שני) בר ובת מצווה באירוע מרגש במיוחד שנתן תחושת תקווה לכל הנוכחים. המנהל הכללי הרב מרמורשטיין: "נוכל לומר לקב"ה בגאווה אחרי 120, שעשינו הכל כדי שהילדים המיוחדים יהיו מאושרים".

עמותת 'עלה' בבני ברק חגגה הבוקר (שני) בר מצווה לשבעה נערים ונערות עם מוגבלות שכלית התפתחותית שהגיעו לגיל המצוות. האירוע המרגש, שהתקיים באולמי כתר הרימון בבני ברק, לא הותיר אף עין יבשה. כבר בכניסה לאולם ניתן היה לחוש את השמחה באוויר כאשר המקום קושט במאות בלונים כיאה לאירוע. השולחנות באולם השמחות היו עמוסים בכל טוב ובני המשפחות של הילדים המיוחדים דמעו  משמחה.

כיבדו את האירוע:  החזן הצבאי הראשי לצה"ל שי אברמסון, והזמרים: עוזיה צדוק ,יניב בן משיח,  אברומי וינברג, יוסי ברגר ועל המוזיקה ניצח הקלידן והזמר אריק דביר, אשר כולם הופיעו באירוע בהתנדבות. יחד איתם באו לחגוג ולשמוח צוות מרכז עלה שנמצאים עם החניכים לאורך כל השנה, מתנדבים וקבוצות "משמחים" מבני עקיבא גבעת שמואל, ישיבת לפיד במודיעין, וחניכי עזרא נווה גן והדר גנים בפתח תקווה, שהחליטו לנצל את החופש הגדול לעשייה למען הילדים המיוחדים, עוד לפני שהם יוצאים לטייל.

צילום: נתנאל אריאל

 

במשך חודשים ארוכים פעלו צוות מרכז עלה על מסיבת בר ובת המצווה. מסיבה כזו שתהיה איכותית ומושקעת לא פחות מכל בר או בת מצוה אחרת. הקהל רקד סביב החניכים, שהגיעו לגילאי 12 ו13, ושימח אותם. כולם נהנו מארוחה חגיגית וכל משפחה קיבלה תמונות למזכרת מהאירוע, וזאת מתוך מטרה שהחניכים יחגגו בר ובת מצווה כמו כולם.

הרב מנחם שצרנסקי, בירך בשם ההורים: "אנחנו ההורים יוצאים מכאן היום עם תחושה שיש לנו זכות גדולה לגדל את הילדים המיוחדים האלה. לא תמיד אנחנו יודעים מה השליחות שהקב"ה נתן לנו בעולם. אך ילדים מיוחדים אלה שלא עושים רע לאף אחד ולא מדברים לשון הרע, רק מזכים את העולם בחסד. לכן הם ממלאים את שליחותם בעולם ללא ספק".

רוני גולן, מתנדבת מסניף פתח תקווה הדר גנים סיפרה: "החלטתי במקום ללכת לטייל, שהחניכים המיוחדים של 'עלה' צריכים אותי יותר וזה ישמח אותם. זו תחושה מיוחדת לפתוח את הקיץ בעשייה למען החברה ולמען אנשים עם מוגבלות"

מר גדעון שלום, סמנכ"ל וראש מנהל מוגבלויות במשרד הרווחה: "אשריכם שזכיתם להיות במקום שעוטף אתכם בחום, אהבה ומקצועיות. מאחל לכם להמשיך לקבל את איכות החיים ואת החום ואהבה שעמותת 'עלה' מעניקה לכם".

החזן הצבאי הראשי לצה"ל שי אברמסון, שהופיע באירוע בהתנדבות: "כשקראו לי להשתתף בהפקה הזאת של עמותת 'עלה', לרגע לא היססתי, ובכל זאת לא תיארתי לעצמי שאראה כזאת שמחה גדולה, ממש התרגשתי".

המנהל הכללי של רשת מרכזי 'עלה', הרב יהודה מרמורשטיין, אמר: "אני לא שואל למה ילד מסוים נולד כך או למה קרה משהו מסוים אלא מה אנחנו יכולים לעשות כדי שיהיה לילדים שלנו הכי טוב. אחרי 120 נוכל להתפלל לקב"ה ולהגיד שעשינו הכל כדי שהילדים המיוחדים יהיו מאושרים. זה התפקיד שלנו ולא הינו יכולים לעשות זאת בלי צוות 'עלה' היקר שמטפל בילדים במסירות בכל יום ובלי המתנדבים והמתנדבות שעוזרים לנו כל הזמן".

עמותת 'עלה', העמותה הגדולה ביותר בישראל לשיקום אנשים וילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מנהלת ארבעה מרכזי שיקום בירושלים, בבני ברק, בגדרה ובכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן", מהווה בית לאנשים עם מוגבלויות. במרכזים מתקיימות פעילויות תעסוקה, חינוך, תרבות ופנאי במגוון מקצועות השיקום, המאפשרים לדיירים להרגיש שווים בחברה הישראלית.

It is not Android